Emin Korkmaz, Tatvan'da inşaatı devam eden okulları inceledi!

Emin Korkmaz, Tatvan'da inşaatı devam eden okulları inceledi!

Bitlis Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, il merkezi ve Tatvan ilçesinde yapımları devam eden inşaatları gezdi. Korkmaz, “2015-2016 eğitim öğretim yılına her şekilde hazır durumdayız. " dedi.


Bitlis Hikmet Kiler Fen Lisesi Kapalı Spor Salonu inşaatı, Ziya Eren Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Spor Salonu, Tatvan’da 24 derslikli okul, Tatvan Tuğ İlköğretim Okulu Spor Lisesi, Ahlat Tahtı Süleyman Okulu inşaatı ve TOBB Okulu onarımlarını gezen Korkmaz, yatırım programı kapsamında 83 milyon TL harcandığını söyledi. Yatırımların birçoğunun tamamlanma noktasına geldiğini ifade eden Korkmaz, “Bitlis merkezde ve 6 ilçemizde gerek inşaatlarımız gerekse onarım işlerimiz devam etmektedir” diye konuştu.

28 Eylül’de açılacak olan okullar için hem fiziki, hem iç donanım hem de öğretmen olarak her şekilde hazır olduklarını kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Korkmaz, “2015-2016 eğitim öğretim yılına her şekilde hazır durumdayız. Yaklaşık 5 bin 500 öğretmen ve 96 bin civarı öğrencimizle başlayacağımız yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı uğurlun olsun. İnşallah başarılı bir yıl geçireceğiz” dedi.


Hürriyet