Eminevim'den faizsiz konut ve araç teslimatında rekor!

Eminevim'den faizsiz konut ve araç teslimatında rekor!

Eminevim’in uyguladığı faizsiz ‘Elbirliği Sistemi’nin Haziran'da yapılan konut ve araç teslimatlarıyla 30 senenin rekorunu kırdığı belirtildi.


’Türkiye’de araç ve konut pazarında büyük bir pazar payına sahip olan Eminevim’in uyguladığı faizsiz ‘Elbirliği Sistemi’nin Haziran'da yapılan konut ve araç teslimatlarıyla 30 yılın rekorunu kırdığı bildirildi. Milliyet'te yer alan habere göre, bugüne kadar sistemle 165 bin kişiyi ev ve araç sahibi yaptıklarını dile getiren Eminevim tarafından yeni normalleşmenin başladığı haziran ayında ise son 30 yılın rekor teslimatına imza atıldığı belirtildi.

Buna göre firma, bir ayda 2 bin 510 kişiyi ev ve araç sahibi yaptı ve 2019 Haziran'a kıyasla teslimatını yüzde 65 artırdı. Yapılan bir aylık teslimatla ekonomiye 300 milyon TL'yi aşkın bir katkı sağlandığını belirten Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı A. Sefa Üstün, ulaşılan aylık teslimat kapasitesinin sistemin başarısını ortaya koyan güçlü bir gösterge olduğunu, 1.800 bandındaki teslimat ortalamasının da yılın ikinci yarısından itibaren 2 binin üzerine çıkacağını belirtti.

Payı artıyor

Üstün, senenin ilk 6 ayında sistemle ev ve aracına kavuşanların sayısının geçen yıla göre yüzde 18’lik bir artış gösterdiğini dile getirirken, “Tamamen yardımlaşma ve dayanışma üzerine kurulu, şeffaf bir sistem olan Elbirliği, konut ve araç teslimatlarıyla her geçen yıl pazardaki payını büyüten finansal bir güç haline geldi. Pandemiye rağmen bu yılın ilk 6 ayında yaptığımız yatırımlarla gücümüze güç kattık ve teslimatlarımızı yüzde 18 artırarak 12 bine yakın kişinin ev ve aracına kavuşmasına vesile olduk. Yılın kalan ikinci yarısında da Türkiye geneli araç ve konut satışlarındaki payımızı artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Araca yoğun ilgi

Geride kalan 6 ayda araç ve konut yatırımlarının hız kesmediğini dile getiren Üstün, “Elbirliği Sistemi’ne başvuranların sayısı yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 34 artarken, pandemide araç sahibi olmak isteyenleri sayısında ise patlama yaşandı. Konut teslimatlarının yüzde 8 arttığı bu dönemde araçtaki artış yüzde 29 oldu” diye konuştu.

 

Eminevim'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı!