Emlak alımlarında Türkiye liste başı

Emlak alımlarında Türkiye liste başı Emlak alımlarında Türkiye liste başı

Rekor sayıda İngiliz yatırımcının yurtdışında emlak alımıyla ilgilendiği bildirildi.The İndependent On Sunday, yurtdışı emlak alımlarında en çok rağbet gören ülkenin Türkiye olduğunu belirtirken, "Türkiye, liste başında" ifadesini kullandı. Gazete, Türkiy

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

İngiltere'de pazar günleri yayınlanan The İndependent On Sunday gazetesi, "Türkiye ve Ötesi: Riskte ve Uzak Topraklarda Alım Yapmanın Ödülü" başlıklı haberinde İngiltere'de emlak fiyatlarındaki durgunluğuna karşın para kazanmak isteyen İngilizler için `uzak ufuklarda umut'un olduğunu belirterek Türkiye'yi örnek verdi.
Rekor sayıda yatırımcıların dünyanın çeşitli yerlerinde emlak yatırımları ile ilgilendiğini kaydeden gazete, "Ve Türkiye liste başındadır" dedi. Gazete, yurtdışı için mortgage kredi sağlayan Conti Financial Services'in Türkiye'ye yönelik bilgi başvurularının yıllık yüzde 147 artarken İspanya için yüzde 28'lik gerileme olduğunu belirtti.


Türkiye, `Yeni İspanya' oldu


Türkiye'deki emlak fiyatlarının 2007 yılında yüzde 15-20 arasında bir artış gösterdiğine işaret eden gazete, Buna karşın İngiltere'ye göre fiyatların hâlâ ucuz olduğunu belirterek Türkiye'de iki odalı dairelerin 50 bin sterlinden, villaların ise 90 bin sterlinden satıldığını yazdı.
Gazeteye konuşan Conti Satış ve Marketin Direktörü Simon Conn da, Türkiye'ye "Yeni İspanya" dendiğine dikkat çekerken Türkiye'nin, İspanya'nın yaşadığı sorunların bazıları ile karşı karşıya geldiğini belirterek bunların arasında `yolsuzluklar ve kötü planlama'yı saydı.  Buna karşın Conn, Türkiye'nin İspanya'ya göre daha `çabuk öğrenmekte olduğu'nu da söyledi.


(Milliyet)

pus