Emlak Konut 30 projesinde kampanya başlatıyor!

Emlak Konut 30 projesinde kampanya başlatıyor!Emlak Konut GYO, Türkiye genelindeki 30 konut projesinde büyük bir kampanya başlatıyor. Evler 120 ay taksitle ve tüketici enflasyonuna (TÜFE) endeksli satılacak, borcunu peşin ödeyene yüzde 20 indirim yapılacak.


Emlak Konut GYO, Türkiye genelindeki 30 konut projesinde büyük bir kampanya başlatıyor. Evler 120 ay taksitle ve tüketici enflasyonuna (TÜFE) endeksli satılacak, borcunu peşin ödeyene yüzde 20 indirim yapılacak. Darbeye karşı duran vatandaşa destek vermek istediklerini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bu halk bunu hak ediyor” dedi.


BAŞARISIZ darbe girişiminin ekonomiye etkisini ortadan kaldırmak için önemli bir adım atıyor. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, geçtiğimiz günlerde gelir paylaşımı modelle iş yaptığı 60 müteahhitle toplandı. Gayrimenkul sektörünü harekete geçirecek bir kampanya üzerinde çalışan sektör temsilcileri vatandaşın da endişelerini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bugüne kadar sadece dar gelirli vatandaş için yapılan uygun ödeme kampanyaları tüm Emlak Konut projelerine yayılacak. Ağustos ayı için geçerli olacak kampanyanın 30 proje ve 15 bin bağımsız bölümde uygulanması bekleniyor.


YÜZDE 20 İNDİRİM 

Emlak Konut, tüketici enflasyonuna (TÜFE) endeksli konut satışı yapmayı planlıyor. Örneğin; 100 bin TL’lik bir ev için 30 bin peşinat istenecek. İsteyen peşinatı da kredilendirecek. Kalan tutar 120 ayda ödenecek. 583 TL’lik taksitlere ilk bir yıl TÜFE etkisi yansıtılmayacak. Sonra tüketici enflasyonu (TÜFE) oranında zam yapılacak. Bu oran için de bir üst sınır konulacak. Alıcılar 1 yıl sonra kalan borcunu nakit olarak öderse sıfır ‘0’ faizle evlerini almış olacak. TÜFE endeksli alım yapmak istemeyenlere de 0.7 faizle satış yapılacak. Emlak Konut’un üçüncü seçeneği ise evini almış ve borçlu olanlar için. 4.5 milyar TL alacağı olan Emlak Konut GYO borcunu peşin ödemek isteyenlere de yüzde 20 indirim yapacak. Bu kampanya ile hem vatandaşa uygun ödeme koşulları sunulması hem de durgun bir dönemde geçen inşaat sektörüne hareketlilik getirilmesi bekleniyor.  


‘BOŞ DURAMAZDIK’

Darbe girişimi sonrası görüşü, partisi ne olursa olsun tüm vatandaşların sokağa çıktığını, birlik ve beraberlik içinde bir mücadele gösterdiğini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bu millet darbeye karşı dimdik durduysa bu koltukta otururken biz boş duramayız. Emlak Konut olarak finans gücümüzü şimdi kullanmayacağız da ne zaman kullanacağız. Cumhurbaşkanımız her fırsatta faizleri indirin diyor. Biz kamu iştiraki olarak üzerimize düşeni yaptık ve iddialı bir faiz oranı ortaya koyduk. Bu halk bunu hak ediyor. Bu olay sonrası ev taksitini düşünen vatandaşın endişesini ortadan kaldıracağız” dedi. 


KÂRDAN FERAGAT EDİLECEK

EMLAK Konut GYO yöneticileri gayrimenkul sektörü temsilcileri ile buluşmaya devam ediyor. İnşaat sektörünün 2 milyondan fazla kişiye istihdam sağlandığını belirten Kurum, şirketlere ‘kimseyi işten çıkarmayın’ dediklerini söyledi. Kurum uygun ödeme kampanyasının gayrimenkul şirketlerince de olumlu karşılandığını, herkesin dahil olmak istediğini dile getirdi. Gayrimenkul sektörü temsilcileri de kârlarından da feragat etmeye hazır olduklarını, ekonominin çarklarının dönmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi. 


TMB: DİMDİK AYAKTAYIZ


Emlak Konut 30 projesinde kampanya başlatıyor!

TÜRKİYE Müteahhitler Birliği (TMB), darbe girişiminin ardından uluslararası düzeyde harekete geçti. Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, “TMB olarak biz de hemen küresel düzeyde hareket geçtik. Üye olduğumuz tüm uluslararası inşaat sektörü kuruluşları ve yabancı misyon temsilciliklerine, Türkiye’nin ve inşaat sektörünün bütün kurum ve kuruluşlarıyla dimdik ayakta olduğunu anlattık” dedi. TMB, yakın ve aktif ilişkide olduğu ve yönetim kurullarında görev aldığı Uluslararası Müteahhitler Birlikleri Konfederasyonu (CICA), Avrupa İnşaat Sanayi Federasyonu (FIEC), Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC) ve Dünya Su Konseyi (WWC) gibi uluslararası meslek kuruluşları ile Türkiye’deki bütün yabancı misyon temsilciliklerine gönderilen mektuplarla sürece ilişkin bilgi verdi. TMB Başkanı Mithat Yenigün’ün imzasıyla gönderilen mektuplarda, Türkiye’nin demokrasiye bağlılığı, Türk ekonomisinin ve inşaat sektörünün gücü vurgulandı. Hem yurtiçinde hem yurtdışında 100’ü aşkın ülkede devam eden altyapı ve üst yapı projelerinin ara vermeden devam ettiği vurgulandı. Piyasalarda kısmen rahatlama olduğunu belirten Mithat Yenigün, orta-uzun vadede Türkiye ekonomisinin eskisinden de olumlu bir konumda olabileceğinin düşünüldüğünü dile getirdi.


Hürriyet Haber Yeni Şafak Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı ;Emlak Konut GYO, yüzde 80'i İstanbul'da olmak üzere Türkiye genelinde yapılmakta olan 30 hasılat paylaşımlı projesi için "tarihinde görülmemiş" bir kampanya başlatacak.


Yüzde 80'i konut olmak üzere 15 bin bağımsız bölüm için düzenlenecek kampanya kapsamında tüketicilere, mevcut hiçbir bankanın veremeyeceği düşük faiz oranları ve vadeler sunulacak.


Alınan bilgiye göre, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından çalışmalarını yoğunlaştıran Emlak Konut GYO yöneticileri, gelir paylaşımlı projelerin yüklenicileri ile istişare toplantıları yapmaya devam ediyor.


Toplantılarda, "güçlü bir şekilde, daha emin adımlarla geleceğe gidileceği" vurgulanırken, müteahhitlerden işçi çıkarmamaları, işlerine "tam gaz" devam etmeleri istendi.

Toplantılarda konut ihtiyacı olanlar için de önemli kararlar alındı. Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut, "tarihinde görülmemiş" ve "gelecekte de sunamayacağı" bir kampanya başlatacak. Sektörü canlandırması beklenen kampanyanın detaylarının kısa süre içerisinde kamuoyu ile paylaşılacağı öğrenildi.


Emlak Konut borçlularına yönelik de kampanya düzenlenecek


Kampanya kapsamında, Emlak Konut GYO, yüzde 80'i İstanbul'da olmak üzere Türkiye genelinde hayata geçirilmekte olan 30 projesinde tüketicilere önemli avantajlar sunacak.


"Konut almak isteyen vatandaşların hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi hedefleyen" kampanya kapsamında Emlak Konut GYO'nun 15 bin bağımsız bölümü, Türkiye'de faaliyet gösteren hiçbir bankanın veremeyeceği faiz oranları ve vadelerle tüketicilere sunulacak.


Emlak Konut'un kampanyasını memnuniyetle karşılayan sektör temsilcileri de, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan ve 2 milyondan fazla kişinin istihdam edildiği inşaat sektörünün sekteye uğramaması için ellerinden geleni yapacağını ifade ettiler. Sektör temsilcileri, "Gerekirse çok çok düşük karlarla konut satacağız. Ekonominin çarklarının güçlü bir şekilde dönmesi için elimizden geleni yapacağız." şeklinde konuştu.


Bu arada, Emlak Konut GYO projelerinde konut satın alan tüketicilerin borçlarına yönelik olarak da bir kampanya düzenlenecek.Yeni Şafak