Emlak sektöründe eğitim hamlesi

Emlak sektöründe eğitim hamlesiTüm Emlak Müşavirleri Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği ve Emlak.milliyet.com.tr'nin desteklediği Emlak Akademisi, binlerce emlak danışmanına eğitim verecek.


Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED), Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Mesleki ve Teknik Açıköğretim Okulu'nun ortaklaşa düzenlediği Emlak Akademisi Uzaktan Eğitim Programı başladı. Binlerce emlak danışmanına internet üzerinden eğitim verilmesi planlanan programın ilki Muğla ve ilçelerinde yapılırken, uygulamanın kısa sürede tüm Türkiye'ye yayılması hedefleniyor.
`Emlak Danışmanlığı' ile `Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlama Danışmanlığı' (Mortgage Broker'lığı) olmak üzere iki başlıkta verilen eğitimler
http://www.emlakakademisi.org adresinden takip edilebiliyor. Eğitimler ayrıca kitap ve CD'lerle destekleniyor. Belli yerlerde yapılan eğitimlere zaman ayıramayanlar uzaktan eğitim sayesinde eğitim açıklarını kapatabiliyor.

6 haftada 120 saat eğitim

Programda, 6 haftada 120 saat eğitim alan kursiyerler her iki ayda bir Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve TEMFED işbirliğiyle düzenlenen sınavlara katılma hakkı kazanıyor.
Sınavlar İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya ve Denizli gibi merkezler başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinde talepler doğrultusunda yapılıyor. Sınavda başarılı olanlara ise Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylı sertifika veriliyor. Eğitimlere dışardan katılacaklarda en az lise mezunu olma zorunluluğu aranıyor. Programın en önemli özelliği ise Türkiye'de ilk defa bir meslek dalına uygulanması.

Programı Türkiye genelinde uygulayacağız

Emlak Akademisi Uzaktan Eğitim Programı ile büyük beklentilerinin olduğunu ifade eden TEMFED Başkanı Ali Taylan, federasyon olarak yaklaşık bir yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı'yla yaptıkları çalışma çerçevesinde Türkiye'de ilk defa bir meslek dalında uzaktan eğitim programını başlattıklarını açıkladı. Taylan, programda 6 ders başlığı altında `Emlak Danışmanlığı' ve 4 başlık altında da Mortgage Broker'lığı derslerinin verileceğini belirterek, şunları söyledi:
"Çok başarılı olacağını düşündüğümüz bu programların ilkini Muğla ve ilçelerinde başlattık. Yaklaşık 100 kişi eğitim alıyor ve 15 Mart'ta ilk sınavı düzenleyeceğiz. Çok yoğun bir talep alıyoruz ve Muğla ilçelerinin ardından Türkiye'nin genelinde bu programı uygulayacağız. Eğitimlere dışardan katılacaklarda en az lise mezunu olma zorunluluğu arıyoruz."
Emlak Akademisi Uzaktan Eğitim Programı'yla binlerce emlak danışmanına ve bu mesleğe yeni girmek isteyenlere ulaşacaklarını vurgulayan TEMFED Başkanı, "Programın müfredatları, konusunda uzman eğitimciler tarafından hazırlandı. Derslerin yanı sıra internet üzerinden deneme sınavları da yapacağız. Ayrıca, eğitim ücretleri şu andaki mevcut uygulamaların yaklaşık 3'te 1'ine denk geliyor" diye konuştu.

Emlak.milliyet.com.tr büyük destek veriyor

Emlak Akademisi Uzaktan Eğitim Programı'nın internet altyapısı Emlak.milliyet.com.tr tarafından karşılanıyor.
Emlak.milliyet.com.tr Satış Direktörü Ebru Kökten, daha önce TEMFED'le yaptıkları anlaşmalarla sektörün gelişimine katkı sunduklarını hatırlatarak, sağladıkları bu alt yapıyla emlak sektöründeki eğitim sorununun giderilmesinde önemli bir rol üstlendiklerini söyledi.
Kökten, Emlak.milliyet.com.tr'ye üye olan her emlakçıya ücretsiz olarak bu eğitimden faydalanma fırsatı vereceklerini belirterek, "Bu şekilde üye emlakçılarımızın daha eğitimli hale gelmelerini ve site ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunmalarını amaçlıyoruz" dedi.

(Milliyet Emlak)