Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı!

Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı! Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı!

2018 yılı emlak vergisi 2. taksit ödemeleri Şehzadeler Belediyesi vezneleri tarafından alınmaya başlandı. İsteyen vatandaşlar ödemeleri internet üzerinden online olarak yapabilecekler. Şehzadeler Belediyesi veznelerinden 2018 yılı emlak vergisi 2. taksit ödemeleri alınmaya başlandı. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Şehzadeler Belediyesi 2018 yılı emlak vergisi 2. taksit tahsilatlarını almaya başladı. Emlak vergisi tahsilatlarının www.sehzadeler.bel.tr sitesi üzerinden online olarak da yapılabileceğini belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Şehzadeler Belediyesi olarak 1 Kasım itibarı ile 2018 yılı emlak vergilerinin 2. taksitlerinin tahsilatlarına başladık. 30 Kasım’a kadar tahsilat işlemlerimiz devam edecektir. Bu noktada ödeme yapmak isteyen vatandaşlarımız belediyemizin internet sitesi üzerinden online işlemlere girerek ödemelerini yapabilecekler. Bunun yanı sıra belediyemizin veznelerinden nakit ya da kredi kartı ile taksit ödemelerini yapabilecekler. Ayrıca belediyemizin 12505915 numaralı posta çeki hesabına da ödemeler yapılabilecektir. Ayrıca dileyen vatandaşlarımızın istediği şehirden anlaşmalı bankalarımızdan online veya veznelerinden yatırabilir. Belediye binamızda bulunana tahsilat veznelerimizin yanı sıra beldelerden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerimizde de emlak vergisi tahsilatlarımız yapılacaktır. Görevlendirdiğimiz personelimiz haftanın 5 günü mahallelerimizdeki belediye hizmet binalarında 30 Kasım tarihine kadar tahsilat yapacaklar” diye açıklama yaptı. 

Şehzadeler ilçesinde yaşayan vatandaşların mağdur olmamaları için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını dile getiren Başkan Çelik gerekli görüldüğü takdirde mobil tahsilat aracıyla da tahsilat yapılabileceğini söyledi.