Emlaktaki durgunluk Kenan Evren'i de vurdu

Emlaktaki durgunluk Kenan Evren'i de vurdu Emlaktaki durgunluk Kenan Evren'i de vurdu

Villasını 980 bin Euro'dan satışa çıkaran Evren, alıcı çıkmayınca 80 bin Euro'luk indirim yaptıYedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'i, konut sektöründeki durgunluk zarar ettirdi. Genelkurmay Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı döneminde yaptığı konuşmalarında, `nitekim' sözünü `netekim' diye telaffuz eden, bu özelliği ile hakkında kitaplar yazılan Evren, Marmaris'ten ayrılacağı için 980 bin Euro'dan satışa çıkardığı villasına talep olmadığı için fiyatta 80 bin Euro indirim yaptı.

35 LİRADAN BİN LİRAYA ÇIKTI

Evren, villasının satışı için Turyap'la anlaştı. Turyap Marmaris temsilciliğinin star'a yaptığı açıklamada `Konut satışlarındaki durgunluk nedeniyle fiyat 900 bin Euro'ya indi' denildi. İzmir'e taşınma kararı alan Evren, Marmaris'teki evinin arsasını metrekaresine 35 lira ödeyerek almıştı. Evren, o dönemde `1 dönümlük arsamda metrekare değeri şimdi bin YTL oldu. Ev 5-10 sene sonra mutlaka daha fazla değer kazanır' demişti.

AĞAÇLARIMA İYİ BAKIN

Kenan Evren'in özel kaleminden yapılan açıklamada ise Evren'in, 18 yıl yaşadığı Marmaris'ten ayrılacağı için bu kararın alındığı ve akrabalarına daha yakın olmak için İzmir'e taşınma kararı aldığı belirtildi. Evren'in villası hem deniz manzaralı hem de arka tarafı ormanlık arazi içinde bulunuyor. Ev, 6 oda, 2 salondan oluşuyor. 3 kızı Evren'i ziyaret ettiklerinde rahat etsinler diye de her odada ayrı banyo bulunuyor. Emekli olduktan sonra bahçe işleriyle uğraşmaya başlayan 7'inci Cumhurbaşkanı Evren evinin bahçesine 2 limon ağacı, bir portakal, bir mandalina, bir greyfurt, 2 tane avokado ağacı dikmişti.


Çankaya Köşkü'nü küçük buluyordu


7. Cumhurbaşkanı Evren, emekli olduktan sonra yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanlığı konutu olan Çankaya Köşkü'nü küçük bulduğunu söylemişti. Kenan Evren o dönemde, `Köşk, büyükelçileri, devlet başkanlarını karşıladığım bir ofisti. Üst katı ise ev olarak kullanıyordum. 1984 yılında şimdiki Cumhurbaşkanlığı Binası'nın temelini attırdım. Çankaya Köşkü sadece ev olarak kullanılmaya başlandı. Cumhurbaşkanları, Krallar geliyordu, koridorlardan geçip sadece benim odamda ağırlayabiliyordum. Resepsiyon ve davetler veriyordum. Alan küçüktü' demişti.

Star