Emre Belözoğlu'nun Çeşme'deki villası temel kazılmadan yapılacak!

Emre Belözoğlu'nun Çeşme'deki villası temel kazılmadan yapılacak!Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, yıllardır tatil için gittiği Çeşme ’de ikiz villa yaptırmak için bir arsa satın aldı. Ancak Boyalık mevkiindeki arsada arkeolojik kalıntılar çıktı.


Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, yıllardır tatil için gittiği Çeşme’de ikiz villa yaptırmak için bir arsa satın aldı. Ancak Boyalık mevkiindeki arsada arkeolojik kalıntılar çıktı. Belözoğlu, inşaat firması ve mimarlarla görüşerek bu sorunun giderilmesini istedi. Bunun üzerine ilginç bir formül bulundu; proje, temel kazılmadan, villa çelik konstrüksiyonların üzerine inşa edilecek şekilde değiştirildi. 


SİT KURULU ONAYLAMIŞ

İkiz villanın ruhsat aşaması hakkında bilgi veren Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, şunları söyledi: “Arazi, üçüncü derece arkeolojik SİT alanında. Arazi sahipleri, inşaat ruhsatı için SİT Kurulu’na başvurmuş.  SİT Kurulu, sondajları yaptıktan sonra tarihi buluntulara rastlamış. Bu aşamadan sonra mevcut projeye onay verilmiş. Bu onayla belediyemize başvuran arazi sahiplerine, projeye sadık kalınması şartıyla inşaat ruhsatı Çeşme Belediyesi’nce verilmiş.”

Hürriyet Kelebek