Enerji içeceği Red Bull'un ortağı enerjiye giriyor!

Enerji içeceği Red Bull'un ortağı enerjiye giriyor!Avusturyalı enerji içeceği devi Red Bull'un Türkiye ortağı ve genel müdürü Aykut Ferah istifa ederek görevinden ayrıldı. Şirketteki yüzde 15 hissesini de Red Bull'a satan Ferah, enerji sektörüne girmeye hazırlanıyor!


Red Bull'da 11 yıl geçirdiğini ve artık değişiklik aradığını söyleyen Ferah, "İş hem çok yoğundu, hem de benim için artık rutine bindi. Yeni bir sektöre atılmaya karar verdim" diyor. Ferah'ın gözüne kestirdiği sektör de önceki işine hem çok uzak, hem de çok yakın...
 
Ferah, enerji içeceği sektöründen enerji sektörüne geçiş yapmaya hazırlanıyor.

`Avusturya'ya sürpriz oldu'
Reklamlarında `Red Bull kanatlandırır' sloganını kullanan Avusturyalı şirketin eski ortağı ve genel müdürü Aykut Ferah, istifa kararıyla ilgili olarak şunları söylüyor:
"Ayrılık kararını 30 Haziran'da aldım. Önce yalnız hisselerimi satıp çalışmam düşünüldü. Ben `Memur gibi çalışamam' dedim. Ben hep yatırımcıydım.  Biliyorsunuz, yabancılar her kararı alabiliyor.
İstediği kârı Avusturya'da bırakıyor, istediği zararı da... Çok müdahil olamadığımız için `Ortaklığı bitirelim' dedik. Onlar için sürpriz oldu. Sektör değiştiriyorum. Aslında çok şey değişmeyecek, enerji içeceğinden enerjiye geçiyorum. Görüşmelerim devam ediyor. Bir - iki ay içinde açıklayacağım."
Ferah'ın yerine Red Bull Türkiye'de imza yetkilisi olarak avukat Salih Tunç Lokmanhekim atandı. Red Bull şimdi yeni bir genel müdür arıyor.

Serkan Arman/Milliyet