Eresin evleri otel gibi kiraya verecek

Eresin evleri otel gibi kiraya verecek Eresin evleri otel gibi kiraya verecek

Turizmci Eresin, Büyükçekmece'de rezidans ve iş merkezinden oluşan bir proje ile konut sektöründe.Projede evler otel gibi işletilirken metrekaresi 2.500-3.000 dolardan satılacak. Evler, boşken ise aylık en az 2 bin dolardan kiraya verilebilecek
Topkapı, Taksim ve Sultanahmet'teki otelleriyle bilinen Eresin Grubu, ilk konut projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Otelcilik alanındaki tecrübesini inşaat sektörüne taşıma kararını 1.5 yıl önce alan grup, Büyükçekmece Beylikdüzü'nde 80 milyon dolar yatırımla "Eresin Life& Art Centre" adında yeni bir projenin çalışmalarına hız verdi. Projeyi 2009 başında satışa sunacaklarını açıklayan Eresin Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bircan Eresin, "Burayı otel mantığıyla işleterek boş kaldığı zamanlarda kiraya vereceğiz. Özellikle yatırımcılar ve iş adamlarına daireleri kullanmadıkları dönemler için aylık en az 2 bin dolardan kiralama fırsatı sunacağız. Onlar adına günlük kiralamalar da yapabileceğiz" dedi.
Bu sistemin sektörün durgun gittiği dönemlerde hem yatırımcılar hem müteahhitler için en risksiz uygulama olduğunu vurgulayan Eresin şunları söyledi: "Hiç satış olmasa bile kiralanabilecek daireler olması, sektörü durgunlukta ayakta tutacak en iyi formül. Özellikle havaalanlarına ve sanayi bölgelerine yakın yerlerde arsa bulan ve işletme kültürü olan firmalar için bu yeni bir trend."

Projede 85 metrekare 1+1 dairelerin metrekaresi 2 bin 500 ile 3 bin dolardan satılacağını kaydeden Eresin, "Havaalanı ve fuar merkezine olan yakınlığı ile bölge 5 yıl sonra daha da değerlenecek. 10.5 dönümde yaklaşık 70 bin metrekare inşaat alanında 204 rezidans, 15 bin metrekarelik de iş merkezi olacak" diye konuştu.

100 milyon $ ciro

Projeden 100 milyon dolar ciro beklediklerini söyleyen Bircan Eresin, İstanbul'da uygun arsa buldukları takdirde aynı tarzda birkaç proje daha hayata geçireceklerini ifade etti.

Konut sektörünün 2009 yılında önünün açılacağını öngördüğünü belirten Bircan Eresin, "42 yıldır bulunduğumuz İstanbul'da 10 defa kriz geçirdik, hiçbirinde geri adım atmadık. Yatırımlarımıza devam edeceğiz" değerlendirmesini yaptı.

24 ayda teslİm edİlecek

Fitness center, catering, kuru temizleme, temizlik gibi tüm özel rezidans hizmetlerinin verileceği proje, 24 ayda teslim edilecek. Projede 4 bin metrekarelik bahçeli, havuzlu bir terasın yanı sıra toplantı salonları ve 35 adet de çalışma bürosu yer alacak.
 
Nihal YUVACAN / Vatan