Ergene Vadisi'nde 61 bin 500 YTL'ye

Ergene Vadisi'nde 61 bin 500 YTL'yeÇorlu'da inşa edilen 296 konutluk Ergene Vadisi'nin talipleri yurtdışında yaşayan Türkler.


Bölgede yatırım yapmak isteyen ABD'den 6, Almanya'dan 15 kişi 2 ayda toplam 21 daire satın aldı..

TOKİ'nin kaynak geliştirme projeleri kapsamında Çorlu'da Makro İnşaat tarafından hayata geçirilen Ergene Vadisi, yurtdışında yaşayan Türklerin adresi oldu. Avrupa'da ve ABD'de projesini tanıtma amacıyla bir reklam kampanyası başlatan Makro İnşaat, bu sayede 2 ay içinde 21 konut sattı. Pek çok yeni alıcı ile görüşmelerin devam ettiğini dile getiren Ergene Vadisi Satış Müdürü Ümit Bozdoğan, "En fazla konutu Almanya'da sattık. En çok Berlin ve Hamburg kentlerinden geldi. Toplam satışımız 15'i buldu. Almanya'yı ise ABD takip etti. Orada da 6 konut sattık" diye konuştu.

Danimarka'dan da talep var

Bozdoğan, Danimarka'da yaşayan bir başka alıcı ile görüşmelerin devam ettiğini kaydederek, "Haziran ve temmuz ayları içinde 21 konut adedine ulaştık. Danimarka'ya kadar ulaşmış durumdayız. Türkiye'de yatırım için Çorlu, tercih edilen bölge oldu" dedi. İl olması gündemde olan ve sanayideki gelişmişlikle dikkat çeken Çorlu'nun gelişmeye açık olduğunu belirten Bozdoğan, şöyle devam etti: "Fiyatlar da İstanbul ile kıyaslandığında çok uygun. İstanbul'da 1+1 fiyatına bizim projeden 3+1 alınabiliyor. Bu haliyle yatırım için bakıldığında Çorlu, İstanbul'un alternatifi konumunda."

G.Koreli firma 1 blok istiyor

Güney Koreli bir firmanın Ergene Vadisi'nden bir bloğun tamamını satın almak için girişimlerde bulunduğunu da ifade eden Bozdoğan, 48 dairelik bu bloğun 4.5 milyon YTL civarında bir değeri olduğunu kaydetti. "Firma ile görüşmelerimiz devam ediyor" diyen Bozdoğan, projeden yatırım için en fazla konut satın alanların ise İstanbullular olduğuna dikkat çekti. Ergene Vadisi'nin haziran ayı satışlarında 16  TOKİ  projesi arasında 55 daire satışıyla 'şampiyon' olduğunu belirten Bozdoğan, yaz durgunluğuna rağmen bu performansın çok iyi oyduğunu sözlerine ekledi.

Ergene Vadisi, İstanbul'a 1 saat mesafedeki Çorlu'da inşa ediliyor. 68 bin 300 metrekarelik toplam arsa alanı üzerinde yükselen 24 blokluk proje, bin 296 konuttan meydana geliyor. Toplam inşaat alanının 136 bin 700 metrekare olarak hesaplandığı Ergene Vadisi'nde konutların yüzde 45'i satılmış durumda. Bahçeşehir'den 45 dakikada uluşılabilen projede ayrıca 76 adet de ticari üniteye yer veriliyor. Ergene Vadisi'ndeki tüm konutların Mayıs 2010'da tamamlanması ve sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

İlköğretim okulu yapılıyor

Ergene Vaidisi'nde projenin içine bir de ilköğretim okulu yapılıyor. Bunun dışında, projenin hemen yanında, TOKİ tarafından kapalı spor salonu, açık alan spor kompleksleri, sağlık tesisleri ve kültür parkı da inşa ediliyor. Ergene Vadisi'ndeki konutların büyüklükleri 59 ila 176 metrekare arasında değişiyor. Projedeki dairelerin fiyatları ise 61 bin 500 YTL'den başlıyor ve 199 bin 500 YTL'ye kadar çıkıyor. Projeden konut satın almak isteyenler, anlaşmalı bankalar Akbank, Vakıfbank, Denizbank ve Fortis'ten konut kredisi alabiliyor. Ergene Vadisi'nde toplam alanın yüzde 83'ü yeşil alanlara ve sosyal yaşam alanlarına ayrılıyor. Projede yüzme havuzu, spor salonu, Türk hamamı, sauna gibi sosyal donatı alanlarının yanı sıra, yürüyüş ve özel bisiklet yollarına da yer veriliyor. Site giriş ve çıkışlarının 24 saat özel kamera sistemi ile kontrol edildiği, kapalı otoparkın yapıldığı Ergene Vadisi'nde, konutların içinde interkom kamera sistemi de bulunuyor.

Ergene Konutları'nınkünyesi

* Firma: Makro İnşaat

* Yer: Çorlu

* Büyüklük: 68 bin 300 metrekare

* Konut sayısı: Bin 296

* Konut büyüklükleri: 59- 176 metrekare

* Fiyat: 61 bin 500-199 bin 500 YTL

* Tel: 444 0 661

Sabah

Projeden görüntüler için tıklayınız...