Eroğlu Yapı'dan Seyrantepe'ye yeni proje geliyor!

Eroğlu Yapı'dan Seyrantepe'ye yeni proje geliyor! Eroğlu Yapı'dan Seyrantepe'ye yeni proje geliyor!

Colins ve Loft markalarının yaratıcısı olan Eroğlu, gayrimenkulde de iddiasını gösterdi. 4 yılda çok sayıda gayrimenkul projesi gerçekleştiren firma şimdi de Seyrantepe"de Türkiye"nin en yüksek kulelerinden birini yapmak için gün sayıyor 

Tekstil sektörünün devlerinden Eroğlu, yaklaşık 4 yıl önce girdiği gayrimenkul sektörünün de devlerinden olmak için çok büyük adımlar atıyor. İlk olarak ticari gayrimenkulde Tekira AVM, Akkom Ofis Park ve Bursa Bauhause projelerinin yanı sıra Oksizen Konakları"nı inşa eden firma büyük bir atılıma kalktı. Eroğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, büyüme hedefleri kapsamında 2010"da Halkalı"daki İstanbul Lounge 1 ve 2 projeleri ile Gürpınar"daki Yeni Moda Evleri"ne başladıklarını belirterek, 2011 yılında ise 4 büyük projeyle yatırımlarına devam ettiklerini söyledi. Bu projelerin İstanbul"daki Platform Merter, Florya Ekşinar Konakları ve Kağıthane Ofishane ile Bursa projesi olduğunu belirten Eroğlu, yılsonuna kadar başka projeleri olacağını da kaydetti.


Nurettin Eroğlu, en büyük yatırımlarının ise Seyrantepede olacağını ifade ederek, Türkiye"nin en büyük 3 karma projesinden biri olarak nitelendirdiği Seyrantepe"de Türkiye"nin en yüksek kulelerinden birini yapabileceklerini söyledi. Bölgede 315 metreye kadar yükseklik izni olduğunu ve bu yüksekliğe çıkabileceklerini dile getiren Eroğlu, œ46 bin metrekarelik arazide içinde otel, AVM, ofis ve rezidansların olacağı projede satışa yılbaşına kadar çıkacağız. Türkiye"deki En iyi ilk 3"ten biri olarak tasarladığımız proje aynı zamanda en yüksek binalardan biri olacak. Projenin mimarı ise Broadway Malyan dedi.
Eroğlu, 4 yıldır inşaat sektöründe olmalarına rağmen yeni projelerle hedeflerini büyüttüklerini belirterek, 2012"de de yatırımların süreceğini açıkladı. 5 yeni projeyle birlikte toplam 3.2 milyar liralık yatırıma ulaşacaklarını anlatan Nurettin Eroğlu, şunları söyledi: œ2012 yılında 5 projeye daha başlayacağız. Mesela Antalya"da AVM projesine başladık. Beylikdüzü Kıraç"ta lojistik park yapacağız. Her yıl 5 proje tamamlayıp 5 yeni projeye start vereceğiz. Bu sayede yılda 10 proje devam edecek. Güçlü bir firmayız ve bunu başaracak güçteyiz.

Eroğlu, İstanbul Merter"de hayata geçirdikleri Platform Merter projesinin rezidans, ofis ve AVM"den oluştuğunu belirterek, burada özel bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Platform Merter"de yer alacak 3 katlı İstanbul Fashion Park"ın dünyada adından söz ettirecek markaların yuvası olacağını dile getiren Eroğlu, œBu alanda markalar yaratacağız. Colins de bunlardan biri olacak dedi.

Eroğlu Yapı"nın Genel Müdürü Feyyaz Karabekiroğlu, firmanın yurtdışında da atağa geçeceğini belirterek, yurtdışına özel taahhüt inşaat birimi oluşturduklarını söyledi. Karabekiroğlu, Rusya"da 1-2 projelerinin olmasına rağmen çok daha büyük ölçekli projelerin altına gireceklerini belirterek, œRusya ve körfez ülkelerinde taahhütle dev projeler yapmayı planlıyoruz. Daha sonra o ülkelerde kalıcı yatırım yapacağız. Yurtdışı müteahhitlikte de iddialıyız ama bir yere kazma vurmamız 2012"yi bulacak dedi.
Karabekiroğlu, œBirkaç ülkeyi araştırıyoruz. Fas, Mısır, Katar, Suud Arabistan ve Irak"ta arayışlarımız sürüyor diye konuştu.

Eroğlu Yapı Satış ve Pazarlama Direktörü Aybars Kızılsencer ise, müşterilerden topladıkları bilgiler doğrultusunda projelerde yer alan konut tiplerini belirlediklerini belirterek, Florya Ekşinar Konakları"nın bir ay içinde yüzde 10, ön talepleri toplanan Platform Merter"deki konutların ise yüzde 15"inin satışının gerçekleştiğini söyledi. Kızılsencer, diğer projelere ilişkin şu bilgileri verdi:
œİstanbul Lounge yüzde 33 prim yaptı. İstanbul Lounge 2 ise 6 ayda satışın yüzde 30"unu gerçekleştirdik. Proje yüzde 20 prim yaptı dedi.

Milliyet