26 / 06 / 2022

Erzurum Eski Havaalanı Yolu’na mesire alanı yapılıyor!

Erzurum Eski Havaalanı Yolu’na mesire alanı yapılıyor!

Yeşil ve doğa konseptli çalışma kapsamında, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde yeni bir sosyal donatı alanı oluşturuyor. Erzurumlular, doğayla iç içe dinlenme imkânına sahip olacak.Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde yeni bir sosyal donatı alanı oluşturuyor. Yeşil ve doğa konseptli çalışma kapsamında Büyükşehir’in mimar ve mühendisleri, bütün hünerlerini bu kez de Eski Havaalanı Yolu’nda kullanıyorlar. 


Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in talimatıyla Eski Havalanı Yolu’nda yapılacak olan mesire alanıyla Erzurumlular, doğayla iç içe olan söz konusu yerde dinlenme imkânına sahip olacak. Fen İşleri Daire Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında, 6 bin 934 metrekareye çim serilip, 15 bin 397 metrekareye de andezit döşeme yapılacak. 


Eski Havaalanı Mesire Alanı’na; 454 ağaç, 78 çalı, 55 kare kamelya, 13 altıgen gazebo, 8 oturma bankı, üç kuleli çocuk oyun grubu, dokuz parçalı fitness aleti, 7 çeşme, 20 adet güneşlik ve güvenlik binası yapılacak. Çocuk oyun alanları ve piknik ünitelerinin de yer alacağı dinlence mekânında vatandaşlara rahat ve konforlu bir dinlenme alanı oluşturuluyor.Hürriyet Yerel