Eski mobilyanıza şans verin

Eski mobilyanıza şans verinYeni bir evde yeni bir yaşam için, Uptown Mayadrom garajındaki Dank'a uğramanızda fayda var.


Yağmur Sencer ve Cahit Musal yaratmak istediğiniz atmosfer için hem tasarım üretiyor hem de eldeki tasarımlardan yeni fikirler sunuyor..

Yeni eve taşınanları hemen kapıda masraflar karşılar. Zilin üstüne yazılacak yazının kağıdından kapının önüne konacak paspasa kadar her şey kapının önüne dayanır. Aslında en büyük zorluk bütün alışverişin önünüze yığılmasıdır. Bunun önüne geçmek hiç de zor değil. Ev, ofis veya restoran her nerede yeni fikir yaratmak için uğraşıyorsanız, mekanda biraz zaman geçirdikten sonra hangi bölüme ne yakışır daha iyi anlıyorsunuz. Yani mekan size ne istediğini söylemeye başlıyor. Modern tasarımlar yaratmak için pahalı çözümlere gerek yok! Daha uygun koşullarda modern bir ev, ofis ya da restoran yaratmak için size yeni fikirler sunacak bir yere ihtiyacınız var demektir.

İster yeni ister eski ürün

Yağmur Sencer ve Cahit Musal'ın açtığı iç mimarlık ve tasarım şirketi Dank Dizayn zevk sahibi müşterilere farklı seçenekler sunuyor. Sadece kendi ürünlerini anlatmaya değil karşıdakinin isteklerini iyi dinleyerek öneriler sunuyor. Sizin daha önceden kafanız karışmış olarak gelseniz de Yağmur Sencer birkaç soru ile ne aradığınızı öğreniyor ve size yeni fikirler sunuyor. Bunu yaparken satıcı pohpohlamasına değil, açıkça tutarsız kaldığınız yerleri de söylüyor. Böylece arkadaşınızla konuşur gibi tasarımın inceliklerini kavrıyorsunuz. İsterseniz yeni tasarımlarla isterseniz de yenilenen eski ürünlerle kendinize yeni bir yaşam alanı ya da ofis yaratıyorsunuz. Damak zevkine düşkün olanların Arnavutköy'deki uğrak yeri Abracadabra'da rastladığımız Dank tasarımları ilk buluşmaya sebep olmuştu. Mekanın sıcaklığını sağlayan unsurlardan biri de oturma gruplarının sunduğu rahatlık ve şık tasarımlardı. Dank! farklı isteklere yönelik 5 değişik çözüm sunuyor. Dank!'da 5 ayrı kategoride mobilya, aksesuar ve ekipman bulunabiliyor:

Seri sonu tasarımlar da var

* İthalatçı ve imalatçı firmaların stoklarında kalmış/teşhirde durmuş ürüneler.

* İthalatçı ve imalatçı firmaların seri sonu/defolu tasarımları

* İkinci el güncel, modern ev ve ofis mobilyaları.

* Vintage tasarımlar.

* Dank! tasarımı veya özel imalat ürünler.

Ayrıca yıllardır sahip olduğunuz, bağlandığınız ancak atmaya ya da eskiciye vermeye kıyamadığınız mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı Dank!'da değerlendirmeniz de mümkün. Hatta bu işin ruhunu da Yağmur Sencer ve Cahit Musal şöyle tanımlıyor: "Eski tasarım mobilyalarınıza kendi kaderlerini belirleme şansı verin; yeni çehrelere bürünüp yeni sahipler, yeni yaşamlar kursunlar kendilerine." Dank! aracılığı ile değerlendirmek istediğiniz ürünleriniz varsa resimlerini info@ dank-design.com adresine mail atabilirsiniz.

Aksesuarda tasarıma açılan kapı, garaj oldu

Dünyanın ve Türkiye'nin tanınmış mobilya ve aksesuar markalarını, ilk veya ikinci elden bulabildiğiniz Dank!, Mayadrom Uptown'da hizmet veriyor. Alıştığımız mağaza görüntüsünden oldukça farklı. Alışveriş merkezinin garaj katında, 650 metrekarelik bir alanda ürünleri sergiliyor. Ayrıca elektronik posta ve www.dank-design.com internet sitesinde müşterileri ile buluşuyor.

Tarzı olanların yeri

Dank Dizayn kurucuları Yağmur Sencer ve Cahit Musal Dank'ı şöyle tanımlıyor: "Dank! tasarımı seven ve değerini bilen, tarzı olanların yeri. Dank! iç mimarlık ve projenin yanı sıra güncel obje ve mobilyaların satışının yapıldığı bir tasarım stüdyosu. Eğer eşyaların yaşanmışlığının ve kullanılmışlığının onlara bir kalite ve karakter kattığına inananlardansanız, yıllardır vitrinlerde beğendiğiniz ama yanına yaklaşamadığınız tasarımlar artık ulaşılmaz değil. 60'lı ve 70'li yılların modernist mobilyalarının yanı sıra birçok ünlü tasarımcının güncel tasarımlarını topluyoruz. Amacımız tasarımı ulaşılabilir yapmak.Dank! yüksek sirkülasyonlu ticari mekanların tasarım ve uygulamasının yanısıra ofis ve konut projelerini de gerçekleştiriyor. Dank! müşterilerin talepleri doğrultusunda mobilya ve obje tasarımı ve imalatı da yapıyor."

Vanucci bambuyu mutfağa taşıdı Vanucci'nin sunduğu ahşap seçeneklerinden, şansı sembolize eden bambu, cilanın verdiği derinlik efekti ile mutfaklarda üç boyutlu bir etki yaratıyor. Zircone mutfakların bambu dışında karaçam ve dumanlı çınarın ceviz, meşe, kiraz ve venge renkleri de sunuyor.

Timur SIRT / Sabah