28 / 11 / 2023

Eski site dönüşecek, Helenium Sun olacak

Eski site dönüşecek, Helenium Sun olacak

Başarır İnşaat Genel Müdürü Alptekin Başarır, Helenium Sun projesinin yıkılan eski bir sitenin yerine yapılacağını ve 5 blokta 50 daireden oluşacağını söyledi.

 Başarır İnşaat, İstanbul Kartal'da yaptığı yeni projesi Helenium Sun'la son dönemlerde gündeme gelen kentsel dönüşüm projelerine örnek bir uygulama gerçekleştiriyor. Başarır İnşaat Genel Müdürü Alptekin Başarır, Helenium Sun projesinin yıkılan eski bir sitenin yerine yapılacağını ve 5 blokta 50 daireden oluşacağını söyledi.


Başarır İnşaat ve eski sitenin kat malikleri arasında yapılan anlaşmaya göre kat maliklerine hem yeni evleri teslim edilecek, hem de projeden belli bir kâr payı verilecek. Projenin 2008 yılının eylül ayında tamamlanması planlanıyor.


Kartal'ın merkezinde denize nazır bir konumda yer alan Helenium Sun, 10 bin metrekare alan üzerinde 211 konuttan oluşacak. 105, 135 ve 150 metrekare büyüklüğünde 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde tasarlanan konutlar 200 bin YTL ile 290 bin YTL arasında değişen fiyatlardan satılıyor.


Finansbank tarafından düşük faiz oranlarıyla kredilendirilen projede yüzme havuzundan spor alanlarına kadar değişik sosyal ve sportif aktivitelerin yapılabileceği alanlar bulunacak.


(Milliyet)

Geri Dön