Eskişehir Sarıcakaya'da ihtiyaç sahiplerine ev imkanı!

Eskişehir Sarıcakaya'da ihtiyaç sahiplerine ev imkanı! Eskişehir Sarıcakaya'da ihtiyaç sahiplerine ev imkanı!

Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinde, Sarıcakaya Kaymakamlığı ve Sarıcakaya Belediyesi tarafından evsizler için hazırlanan büyük proje için ilk imzalar atıldı..

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinde, Sarıcakaya Kaymakamlığı ve Sarıcakaya Belediyesi tarafından evsizler için hazırlanan büyük proje için ilk imzalar atıldı. Mülkiyeti Sarıcakaya Belediye Başkanlığına ait İğdir Mahallesi’nde bulunan arsa, 3294 sayılı kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi vatandaşlara ev yapılabilmesi için Sarıcakaya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’na bağışlandı. İğdir Mahallesi’nde bulunan arsanın devir işlemleri için Sarıcakaya Kaymakamlığı’nda bir imza töreni düzenlendi. Sarıcakaya Kaymakamı Turan Soğukoluk ve Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, gerekli imzaları attı. Sarıcakaya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından hazırlanacak proje ile 63 metrekarelik Prefabrik evler yapılacak.

Kaymakam Soğukoluk, amaçlarının muhtaç durumda olan ailelerin modern tarzda evlere sahip olmalarını temin etmek olduğunu söyledi.Başkan Güler ise, "Belediye olarak ihtiyaç sahiplerine ellimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız" dedi.


Milliyet

pus