Essenora'da teslimler Ekim'de!

Essenora'da teslimler Ekim'de!

Kentsel dönüşüm için 4 milyon metrekarenin ayrıldığı Gaziosmanpaşa'da ilk kentsel dönüşüm projesi ekimde teslim edilecek.Kentsel dönüşüm için 4 milyon metrekarenin ayrıldığı Gaziosmanpaşa'da ilk kentsel dönüşüm projesi ekimde teslim edilecek. 


Türkiye'nin önde gelen 13-14 firmasının yer aldığı bölgede ilk teslim edilecek proje Akm&Atik - Enga-Yimta ortaklığıyla hayata geçirilen 758 konutluk Essenora projesi olacak. Yüzde 70'i satılan projenin peyzajı da tamamlanmış bir şekilde ekim ayında teslim edilmesi bekleniyor. Essenora projesinde satışları en fazla yükselten ise 2 ay boyunca devam eden "Ananızı Ağlatıyoruz" adlı reklam kampanyası oldu. Projeyle ilgili bilgi veren Essenora AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Öz, en fazla satışı "Ananızı Ağlatıyoruz" reklam kampanyasıyla yaptıklarını söyledi. "Fiyatlarıyla anneleri mutluluktan ağlatmayı amaçlayan reklam filmiyle projedeki en yüksek satış oranlarını yakaladık. Lansman dönemi ve şehir içinde müstakil hayat adlı reklam kampanyalarımızda bile bu kadar iyi satış rakamlarını yakalayamadık" diyen Öz, reklam sonrası telefon, mail, SMS ve showroom trafiğinin arttığını söyledi. 


Teras villaların satışını sona bıraktı 


1+1,2+1,3+1,4+1 konut tiplerinin bulunduğu Essenora'da daire büyüklükleri 72 metrekare ile 200 metrekare arasına değişiyor. Projede yer alan 70 adet teras villaların satışım ise bilinçli olarak sona bıraktıklarını aktaran Öz, "Yüzde 70'i satılan Essenora'da metrekare satış fiyatları 5 bin 500 TL'den başlıyor. Ancak kampanyalarla bu rakam 4 bin 800-4 bin 900 TL'ye geliyor. 


Daire fiyatları ise 360 bin TL'den başlıyor" diye konuştu. Bölgede mahalle arasında yapılan ve hiçbir sosyal donatısı olmayan 7080 metrekarelik dairelerin 300 bin TL'lere satüdığını aktaran Öz, bölgede bazı projelerde net brüt arasındaki makasın yüzde 70'lere çıktığını, kendi projelerinde ise bu farkın yüzde 30 olduğunu belirtti. Öz, "Biz sadece ortak alanları fiyata ekliyoruz, sosyal alanları ve kapalı otoparkları eklemiyoruz. Bu da alıcüara fiyatta avantaj sağlıyor" dedi. .TEM'e yakın mesafede olan projenin eğlence merkezi Vialand'a ise 800 metre mesafede olduğuna dikkat çeken Öz, Maslak'a ise 10 dakikada ulaşım sunan projeden, bu bölgeden çalışan beyaz yaküüar ile Göktürk'ten gelen alıcüarın satm aldığını belirtti. 


Yüzde 20'sini yabancılar aldı 


Katar, Suudi Arabistan gibi körfez ülkelerinin projedeki dairelerin yüzde 20'sini satın aldığını aktaran Oktay Öz, özellikle bu ülke vatandaşlarının isteği üzerine genelde 2 tane olan banyo sayısını üçe çıkardıklarını söyledi. Türkiye'nin körfez ülkeleri için cazip bir ülke olduğunu ifade eden Öz, şu değerlendirmeyi yaptı: "Bu ülkelerde faiz olmadığı için gayrimenkul periyodik olarak onlara gelir getirici bir unsur. Ayrıca İsviçre gibi ülkelerde bankalar paranızı muhafaza ettiği için para alıyorlar. Bu açıdan Türkiye'de güven oluşunca Türkiye Ortadoğu ve Körfez ülkeleri için cazip bir ülke oldu. Çünkü hem aldıkları ürün değerleniyor hem de düzenli gelir elde ediyorlar." 


Yeni proje yolda 


Atik ve Bay Oktay Öz olarak Gaziosmanpaşa'da Tem Otoyolu kenarında Essenora projesinin 4 katı büyüklüğünde yeni bir kentsel dönüşüm projesi düşündüklerini aktaran Oktay Öz, hafriyat ruhsatları alman projeye, nisan ayında başlamayı planladıklarını kaydetti. 


2011 yılından bu yana kentsel dönüşüm projeyle ilgili çalıştıklarını anlatan Oktay Öz, "2013ten beride kiraları ödüyoruz. Bürokratik nedenlerle süreç uzadı. Ama inançla bu işi yapacağımızı sürdürdük" diye konuştu. 


Dünya


Web adresi: www.essenora.com
Haber Posta Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Atik-Akın, Enga ve Yimta İnşaat ortaklığında inşa edilen Essenora projesinde satışlar sürüyor. Gaziosmanpaşa Küçükköy'deki projede ev fiyatları 397 bin liradan başlıyor. Essenora A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Öz, "Hem ev sahibi olmak isteyenler hem de yatırımcılar tarafından Essenora projemize gösterilen ilgi çok büyük" dedi. Posta