Eston Şehir Mahallem satışta!

Eston Şehir Mahallem satışta!Eston Şehir projesini aldıktan sonra, yarım kalan villaları tamamlayıp teslim eden Polatyol, aynı projedeki “Eston Şehir Mahallem”in satışına başladı. Şirket 45 milyon dolar yatırım hedefliyor.Geçen yıl TMSF yönetiminde olan İstanbul Bahçeşehir’deki “Eston Şehir” projesini 52 milyon dolara satın alarak, yarım kalan villaları tamamlayan ve teslim eden Polatyol, aynı proje içinde yer alan yeni “Eston Şehir Mahallem” etabının satışlarına da başladı. 


Aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında önemli altyapı projelerine de devam eden Polatyol’un, toplam 315 üniteden oluşacak Eston Şehir Mahallem projesi, 68 bin metrekare arazi üzerinde konumlanıyor. Metrekare fiyatlarının 4 bin 300 liradan başladığı projenin yaklaşık yüzde 70’i yeşil ve açık alan olarak yapılandırıldı. Projenin “mahalle kültürü ve komşuluk ilişkileri”ni ön plana çıkarmayı amaçladığını da vurgulayan şirket, sosyal alanların da buna göre dizayn edildiğine dikkat çekiyor. 2017 yılının Temmuz ayında teslim edilmesi öngörülen projedeki tüm konutların balkon ve terası bulunuyor. 


1 milyon metrekare


Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, Eston Şehir içinde kullandıkları az katlı ve düşük yoğunluklu mimari uygulamasını, ihtiyaçlara göre, gerçekleştirecekleri diğer projelerde de sürdürmeyi hedeflediklerini ifade etti.


TMSF’den aldıklarında dört etabı tamamlanmış olan Eston Şehir projesinde 5. ve 6. etapları ise kendilerinin bitirip ağustos ayında teslimatlarını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Polat, Eston Şehir’in, 68 bin metrekarelik Eston Şehir Mahallem projesinin de dahil olduğu geliştirilebilir 1 milyon metrekare daha arazisi bulunduğunu söyledi. Polat, “Eston Şehir toplamda 1.6 milyon metrekare yüzölçümüyle Avrupa’nın en büyüklerinden. Bizim, her aşamasıyla sıfırdan gerçekleştireceğimiz ilk proje Eston Şehir Mahallem. Bu projenin de içinde olduğu 1 milyon metrekare daha var. Tabii hepsi konut imarlı değil. Yeşil alan vs pek çok imar durumu var” dedi.


45 milyon $ yatırdı


Polat, projenin inşaat çalışmaları ve geliştirilmesi için 45 milyon dolar yatırım hedeflediklerini belirtirken, Eston Şehir’de gösterecekleri başarının, gayrimenkul sektörüne devam etmeleri açısından kendilerine yol gösterici olacağını dile getirdi. Polat, şöyle devam etti:


“Ağırlıklı olarak Azerbaycan ve Gürcistan olmak üzere alt yapı işlerimizin yüzde 70’i yurtdışında. 1 milyar dolar civarında devam eden işlerimiz var. Gayrimenkulde kalıcı olmak istiyoruz. Bunun için Eston Şehir’de kendimizi göstereceğiz. Eston Şehir arazisi muhtelif kişilere ait. Daha önce hasılat paylaşımı ihalesiyle alan Eston İnşaat’ın bu kişilerle yaptığı anlaşmaları sürdürüyoruz. Malikler de bu durumdan memnun. 100 dönüm ise Eston Yapı, dolayısıyla bize ait.”


Milliyet