Eston Şehir Mahallem'de satışlar devam ediyor!

Eston Şehir Mahallem'de satışlar devam ediyor! Eston Şehir Mahallem'de satışlar devam ediyor!

Gayrimenkul sektörünün güçlü markalarından ESTON’un son projesi “Eston Şehir Mahallem”in üçte biri satıldı. 315 birimden oluşan ve 28 ayrı plan alternatifi bulunan projede villaların tamamı satıldı.Gayrimenkul sektörünün güçlü markalarından ESTON’un son projesi “Eston Şehir Mahallem”in üçte biri satıldı. 315 birimden oluşan ve 28 ayrı plan alternatifi bulunan projede villaların tamamı satıldı.


Polatyol tarafından geliştirilen Eston Şehir Mahallem Bahçeşehir’in yeni gözdesi oldu. Semtin gerçek kimliğine uygun az katlı, yeşille iç içe konseptiyle öne çıkan Eston Şehir Mahallem satışa sunulduğu günden bu yana 3’te 1’i satıldı. Dünyanın lider mimarlık ofislerinden Swanke Hayden Connell tarafından çizilen 315 birimde tam 28 çeşit daire tipi sunulması ev almak isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor. Eston Şehir Mahallem’de özgün mimariye sahip apartman daireleri, sıra evler ve villalarla 1+1’den 5+1’e kadar farklı tarzlarda ve planlarda ev tipleri sunuluyor. 


Eston Şehir Mahallem’in en dikkat çeken özelliklerinden biri toplam 68 dönüme yayılan ve 47,5 dönümü açık ve yeşil alan olarak tasarlanan az yoğunluklu bir proje olması. Her biri bahçeli, teraslı veya balkonlu olan dairelerin pencereleri, gün ışığını en fazla alacak şekilde yerden tavana kadar yükseliyor. Projede otopark girişleri, sitenin dış kabuğundan verilerek çocuklara özgür ve güvenli bir mahalle ortamı yaratıldı. Projedeki tüm evlerin iç dizaynı farklı zevklere hitap edebilmek için farklı seçeneklerle sunuluyor.  Elegan, Country veya Modern stillerinden her biri, yer döşemesinden duvarlara kadar ince ayrıntılarıyla en uygun tarzın yakalanmasına olanak verecek. 


‘Kişiye özel ödeme planı hazırlıyoruz’

Eston Şehir Mahallem Satış ve Pazarlama Direktörü Özgür Tuncel, lansmanın hemen ardından yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını belirterek şöyle konuştu: “Eston Şehir Mahallem’in, az katlı, az yoğunluklu, yeşille iç içe tasarımıyla özel bir proje olması, ev almak isteyenler tarafından hemen fark edildi.  Bölgede hiç rastlanmayan şekilde 28 ayrı  alternatif sunmamız herkesin kendine uygun bir ev bulmasına çok yardımcı oldu. Bunun üzerine kişiye özel ödeme planlarımız da Eston Şehir Mahallem’den ev almak isteyenlerin işini çok kolaylaştırdı. Toplam 102 birim yeni sahiplerini buldu.” 


Özel bir kulüp ortamı tasarlandı

Eston Şehir Mahallem’de,  proje sakinlerinin bir arada olup, komşuluk ilişkilerini sadece evde değil, dışarıda da yaşamaları için, özel bir kulüp de tasarlandı. Çocuklar güvenli oyun ve aktivite alanlarında vakit geçirirken aileler de bu kulüpte keyifli vakit geçirebilecek. Kulüp dahilinde TV alanı, fitness salonu, buluşma salonu, yeme içme alanları, sauna ve buhar odaları, açık yüzme havuzu bulunuyor. 


Lokasyon avantajı fark atıyor

Eston Şehir Mahallem, İstanbul’un gelişim aksında ve yeni ulaşım arterlerinin başlangıç ve kesişim noktasında yer alıyor.  Proje Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Boğaz Köprüsü ve 3. Havalimanı’nı şehre bağlayan yolların üzerinde yer alıyor. Bahçeşehir’e kadar uzanacak metro hattı ile Taksim ve Beşiktaş’a,  Marmaray  bağlantısı ile Anadolu yakasına rahatça ulaşılabilecek proje, Bahçeşehir’in içinden geçecek hızlı trene yakınlığı ile de değer kazanacak. 


estonsehir.com


Haber Milliyet Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Eston’un son projesi “Eston Şehir Mahallem”in üçte biri satıldı. 315 birimden oluşan ve 28 ayrı plan alternatifi bulunan projede villaların ise tamamı satıldı.


Bahçeşehir’de yükselen proje, az katlı konseptiyle dünyanın lider mimarlık ofislerinden Swanke Hayden Connell tarafından çizildi. Projede, özgün mimariye sahip apartman daireleri, sıra evler ve villalarla 1+1’den 5+1’e kadar farklı tarzlarda ve planlarda ev tipleri sunuluyor.


Milliyet
Haber Star Gazetesi'nin İnşaat Dekorasyon ekinde şu şekilde yer aldı...


9 ülkede altyapı faaliyetleri yürüten Polatyol, Eston Şehir Mahallem projesiyle gayrimenkulde marka olmak için yarışa girdi. 

Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat "Fırsatlar yılına biz de katkı yapmak istiyoruz" dedi. 


Toplam 9 ülkede, otoyol, baraj, içme suyu, köprü, demiryolu inşa eden Polatyol, son 15 yılda yaklaşık 2 milyar dolarlık proje gerçekleştirdi. Sön olarak 1.6 milyon metrekare ile tamamlandığında Avrupa'nın en geniş alana yayılan gayrimenkul projesini yapmak üzere kollan sıvayan Polatyol, bu çerçevede Bahçeşehir'de Eston Şehir Mahallem projesinin inşaatım hızla tamamlamaya çalışıyor. Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat Eston Şehir projesinin, Polatyol için gayrimenkulde bir başlangıç olduğunu kaydederek " Sadece İstanbul'da değil, tüm Türkiye'de ve hatta sonrasında yurtdışında etkili bir oyuncu olmaya ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya kararlıyız" dedi. 


Dünya ekonomisinin içinde bulunduğu zor durumda dahi Türkiye'de yeni ve güçlü bir hükümetin kurulmasını çok önemli bir fırsat olarak gördüğünü söyleyen Polat" 1 Kasım seçimlerinden yeniden güçlü bir iktidar çıkması daha 2 Kasım'da olumlu sonuçlarını vermeye başladı" diye konuştu. 2015 yılında göreceli olarak durağan bir dönem geçiren inşaat sektörünün yeni hükümetin kurulmasıyla, 2016 yılı başından itibaren atağa kalkarak ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaya devam edeceğini de belirten Polat "Ülkemizde konut açığı özellikle büyükşehirlerde deprem vb. doğal afetlere karşı güvenli, çağdaş teknik şartlara uygun konut ihtiyacı dikkate alındığında sektörün gittikçe hareketleneceği rahatlıkla öngörülebilir" dedi. 


ADİL VE ŞEFFAF BAKIŞ 

Polat sektörün genel bir değerlendirmesini yaparak şöyle konuştu: "Konut ve gayrimenkul pazarını etkileyecek önemli konulardan biri de bu alanda oluşan rantın daha kontrollü fırsat eşitliğine dayanan ve şeffaf şekilde yönetilmesi gerektiğine yönelik hükümet tarafından gelen görüşlerdir. Aynca son iki yıldır Amerikan Merkez Bankası'nm faiz artışını Demokles'in kılıcı gibi dünya ekonomilerinin tepesinde tuttuğu bir ortamda, uluslararası pazarda güvenin yeniden oluşturulması oldukça zor görünüyor" diye konuştu. 


Star İnşaat DekorasyonHaber Vatan'da şu şekilde yer aldı;


POLATYOL tarafından geliştirilen Eston Şehir Mahallem, Bahçeşehir'de yer alıyor. Projenin satışa sunulduğu günden bu yana 102 ünite satıldı. 315 birimden oluşan projede villaların tamamı satıldı. 


Vatan