Etiler TGI Friday's binası 12.8 milyon $'a Doğuş'un

Etiler TGI Friday's binası 12.8 milyon $'a Doğuş'un


İstanbul emlak piyasasında son günlerde sessiz sedasız ancak rekor düzeyde bir el değiştirme yaşandı.


Astronomik kiraları ile ünlü, İstanbul'un en işlek caddelerinden olan Etiler Nispetiye Caddesi'ndeki TGI Friday's'in yeri 12.8 milyon dolara Doğuş Grubu'na satıldı. 20 gün sonra restoran kapanacak. Yerinde lüks otomobil markası Porsche'nin showroom'u açılacak.

Bu arada, İstanbul'daki ilk restoranını 1996'da Murat-Bülent Ünlü kardeşlerin yatırımıyla Etiler Nispetiye Caddesi'nde açan TGI Friday's de şimdilik Türkiye pazarına veda edecek.

Özellikle etleri ve tavuk kanatlarıyla ünlü TGI Friday's'in Ankara'daki şubesi zaten kapanmıştı. Bağdat Caddesi'ndeki şubenin de önümüzdeki günlerde kapanması bekleniyor. Buradaki mekanın yerine ise Murat ve Bülent Ünlü'nün yarattığı, İstinye Park'ın alt katındaki Juke Box isimli yeni mekanın açılacağı konuşuluyor. İlginç dekorasyonuyla dikkat çeken Juke Box'ın en önemli özelliği ise mekanda i-pod a şarkı yüklenebilmesi.

Rusya mı Yunanistan mı?

Sektörde 43 yılını dolduran New York merkezli TGI Friday's Türkiye pazarından kolay kolay vazgeçmiyor. Firmanın dünya CEO'su geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye gelerek, incelemelerde bulundu. TGI'ın Türkiye temsilciliği için firmaya, Yunanistan ve Rusya'dan iki ayrı teklif geldiği, önümüzdeki günlerde kararın netleşeceği konuşuluyor.

Şenay BÜYÜKKÖŞDERE / Akşam