Ev dekorasyonunda canlı renkler kullanın!

Ev dekorasyonunda canlı renkler kullanın!Evinizi dekore ederken sıra dışı renklere yer verebilirsiniz. Önemli olan o rengi nasıl bir formda ve nelerin yanında kullandığınız. Home Art dergisi, renkleri evinize taşımanın yollarını derlediRenk, uluslararası bir dildir. Renkler duyguları, kültürleri ve formları etkiler. Bir renk size pozitif etkiler verirken, aynı renk bir başkasında depresif etki yaratabilir. Sizi mutlu eden renk sizin renginizdir. Bu bir çiçekte de olabilir bir kanepede de...
Belki de en sevdiğiniz renk olan fuşya ile gayet ciddi bir salon dekore edebilir, küçük kızınızın odasında alışıldığı üzere pembe değil de yeşile de yer verebilirsiniz.
 
Evinizde kendinize ait bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız, renklerin yarattıkları etkiyi öğrenin ve biraz cesur olun.

Sarı
En 'mutlu' renktir. Bulunduğu ortama neşe katar. Tüm koltuklarınızı sarı yapmayın ama bu rengi seviyorsanız salonunuzda ona da yer ayırın. Belki tek bir koltuk ya da sadece kanepenizin kırlentlerini sarı yapabilirsiniz. Karşıt rengi olan mor ve uyumlu rengi olan mavi ile iyi sonuçlar veren sarı, bembeyaz bir eve sıcaklık katar.

Yeşil
Rahatlığın, gevşemenin rengi yeşil dekorasyonda önemli renklerden biridir. İçinde kolaylıkla yaşayabileceğiniz bir ortam yaratır. Bu rengi özellikle rahatlamak için tercih ettiğiniz bölümlerde ya da yemek için kullanılan mekanlarda tercih edebilirsiniz.

Mor
Sofistike bir renk olan mor, siyahla yakın ilişki için dedir. Ama siyah kadar karamsar ve sıradan değildir. Işığı içine çeker. Mor, ke-sinlikle ihtişamın rengidir Kontrastı olan limon yeşili ile kullandığınızda ortama tazelik ve modernlik katar, tek başına kullanıldığında melankolik bir ruh hali yaratır.

Turuncu
Turuncu yoğun etkiye sahiptir. Ortama karnaval havası katar. Açık turuncuyu canlı kırmızı ve sarılarla ya da bordo ve mürdüm eriği tonlarıyla birlikte kullanabilirsiniz. Turuncu ve mor birlikteliğine ise çok sık rastlanır.

Mavi
Soğuklukla suçlansa da mavinin asil bir havası vardır. Turkuvaz tonları evinize Ege kıyılarını geti rirken, gök mavisi sakinliği çağrıştırır. Özellikle kadife dokulu bir koyu mavi evinize bir anda ağır ve şık bir etki katar. Mavileri daha canlı olması için beyazlarla, sakinlik vermesi için ise gri tonlarıyla deneyebilirsiniz. Mavi en çok yatak odası, banyo ve salona yakışır.

Kırmızı
Ateşin rengi, enerjinin temsilcisi kırmızı hem tutkulu hem de tehlikeli bir renktir. Hem aşkı hem de nefreti simgeler. Evin girişinde kırmızı olmasının eve bereket getireceğine inanılır. Örneğin evinize kırmızı bir kapıdan girmeye ne dersiniz?

Farklı renkleri birlikte kullanmak

Kırmızı, sarı ve turuncuyu birlikte kullanmak evinizde sahil havası yaratır. Bu dekorasyonu birkaç turkuvaz yastıkla tamamlarsanız kendinizi güneşli bir sahil kasabasında hissedebilirsiniz.

Sofistike bir karışım için parlak mor, zümrüt yeşili, gümüşi lavanta ve adaçayı tonlarını birlikte deneyin.

Parlak renkler için siyah çok güzel bir fon oluşturur. Fuşya rengi sandalyenizin ya da berjerinizin ayaklarını siyah lakeye boyatarak fuşyayı daha da ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir ürün seçtiğinizde onun renginin gün ışığında, mağaza spotlarında ya da evinizde farklı görünebileceğini hesap ederek doğru ışık altında tam rengini görmelisiniz.

Dominant bir renk belirleyin. Bir odada en fazla üç ya da dört renk kombinasyonuna izin verin.

ÖZEL KÖŞELER YARATIN

Çalışma masanızın tasarımı ve rengiyle özel bir köşe oluşturmasını, eşyalarınız ya da kablolar için pratik çözümler yaratmasını ister misiniz? O zaman Ligne Roset ürünlerini tercih edebilirsiniz.

HER TONDA HAVLU

Yataş, sonbahara girdiğimiz bu günlerde rengarenk yeni havlu modelleri ile karşımıza çıkıyor.
Yataş havlular, uçuk renkleri sevenler için pembe, bej ve mavi, canlı renkleri tercih edenler için ise fuşya, turuncu, yeşil ve mor tonlarıyla banyolarınıza enerji ve hareket getiriyor.

KOKUDAN ESER YOK

Silverline, pürüzsüz siyah cam yüzeyli Andromeda 90 davlumbaz ile mutfaklara tasarımı sokuyor. Bu davlumbazı, uzaktan kumandası sayesinde mutfakta nerede olursanız olun kontrol edebiliyorsunuz. Yüksek emiş kapasitesi ile Andromeda davlumbaz mutfağınızda tek bir koku zerresi bile bırakmıyor.
Sabah