Evinizi beş adımda güzelleştirmenin ipuçları!

Evinizi beş adımda güzelleştirmenin ipuçları! Evinizi beş adımda güzelleştirmenin ipuçları!

Evinize stil kazandırmak istiyor ama küçüklüğünden ya da konumundan dolayı bunun imkansız olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Renkleri, klasikle moderni karıştırarak stil sahibi bir ev sahibi olabilirsinizGirişinizi dekore edin

Evinizle ilgili ilk izlenimi antre verir. Antre, güzel tasarlandığında, konuğunu kapıda bekleyen ev sahibi gibidir. Ama genelde evin bu kısmı unutulur. Oysa antrenizi göz alıcı hale getirmek elinizde. Örneğin duvarları turkuvaza boyadıktan sonra yerleştireceğiniz gösterişli bir aynalı konsol ve avizeyle antreyi alımlı hale getirebilirsiniz. Özellikle karanlık ve dar koridorları açık bir renge boyamak, mekanı daha büyük ve aydınlık gösterir.

KLASİKLE MODERNİ KARIşžTIRIN

Evinizi dekore ederken sadece bir döneme ve tarza bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Örneğin 1950"lerden kalma bir ayna ve antika bir masayı, modern bir masa ve varak çerçeveli tablolarla bir arada kullanabilirsiniz. Birlikte kombine ettiğiniz eşyaları yerleştirirken esnek olun. Böylece sevdiğiniz her eşyayı kullanabilme şansınız olur. Tatile gittiğiniz şehirlerdeki antikacıları gezmeyi de ihmal etmeyin.

FARKLI RENKLERİ DENEYİN

Evinizdeki her odayı farklı renklerle tasarlayabilirsiniz. Ama kendinize; döşemelerde, duvarlarda, tavanlarda beyaz kullanmak gibi bir ana tema belirleyebilirsiniz. Bunda amaç; renkler arası bağı sağlayabilmektir. İster sadece bir odayı isterseniz tüm evi dekore ediyor olun, her odanın aydınlatmasının doğal olmasına da özellikle dikkat edin.

HER YERDEN İLHAM ALIN

Hepimiz modern sanattan, fikirlerden ve trendlerden etkileniriz ama evler, modayı takip etmek için çok kişisel yerlerdir. Örneğin bir zamanlar bütün evler kahve ve bej renklerle dekore edilmişti ama çok şükür o dönem sona erdi. Evinizi dekore ederken etrafınızdaki her şeyden esinlenebileceğinizi unutmayın. Örneğin; en sevdiğiniz elbisenin deseninden...
Sabah