Eyüpsultan'da 60 yıllık tapu sorunu çözüldü!

Eyüpsultan'da 60 yıllık tapu sorunu çözüldü!


Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve her Perşembe günü sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan’da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşuldu. 


Eyüpsultan Belediyesi Başkan Remzi Aydın, Çırçır Mahallesi’nin tapu sorununun çözüldüğünü açıkladı. Başkan Remzi Aydın,  “Vakıf parsellerinde ya da hazine parsellerinde gecekondusu olan vatandaşlarımızın tapu problemleri çözüldü. Bu altmış yıllık bir sorundu" dedi.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre;  sosyal medya üzerinden gelen soruların Başkan Remzi Aydın’a iletildiği programda, tapu sorunlarıyla ilgili gelen sorular da cevaplandırıldı.

“Çırçır Mahallesinin tapu sorunu çözüldü” diyen Başkan Remzi Aydın, “Vakıf parsellerinde ya da hazine parsellerinde gecekondusu olan vatandaşlarımızın tapu problemleri çözüldü. Kanun çıktı biliyorsunuz, bu altmış yıllık bir sorundu. Ben buradan vatandaşlarımıza tekrardan çağrıda bulunuyorum; Bu durumdaki tüm vatandaşlarımız, evrakları ile beraber Plan ve Proje Müdürlüğümüze müracaat etsinler” diye açıklama yaptı. 

Çırçır Mahallesindeki vatandaşlara müjde
“Çırçırlı vatandaşlarımız şu an muhtemelen ilgi ile izliyordur. Biz bunların bir bölümünü şimdi takasa dahil ediyoruz” diyen Remzi Aydın, “Bize en çok sorulan şey soru; Metrekare fiyatı ne olacak? Ortalıkta bazı spekülasyonlar dolaşıyormuş. Biz Defterdarlık ile görüştük, Çırçır’daki hazine ve vakıf parsellerindeki gecekonduların satış değeri, emlak vergisinin iki katı civarında olacak. Bunun da müjdesini buradan vermiş olayım” dedi.