Fed'den kripto para raporu!

Fed'den kripto para raporu!

ABD Merkez Bankası (Fed), merkez bankası dijital para birimini çıkarmanın potansiyel yararları ve riskleriyle ilgili bir rapor hazırladı.ABD Merkez Bankası (Fed), merkez bankası dijital para birimini çıkarmanın potansiyel yararları ve riskleriyle ilgili bir rapor hazırladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Fed tarafından gelen açıklamada, Yönetim Kurulunun potansiyel bir merkez bankası dijital para biriminin fırsatları ve dezavantajlarını masaya yatıran bir rapor yayımladığı belirtildi.

Fed den kripto para raporu!

Kamuoyundan görüş istendiğine dikkat çekilen açıklamada, söz konusu raporun merkez bankası dijital para biriminin güvenli ve etkili yurt içi ödeme sistemini iyileştirip iyileştirmeyeceğine ve nasıl iyileştirebileceğine ilişkin tartışmanın ilk adımı olduğuna vurgu yapıldı. Açıklamada, raporun herhangi bir politika sonucunu desteklemediğine dikkat çekildi. Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.