01 / 10 / 2023

Fed'in net kârı geçtiğimiz sene geriledi!

Fed'in net kârı geçtiğimiz sene geriledi!

Fed'in net geliri, yüksek faiz maliyetleri nedeniyle geçen yıl 49.1 milyar dolar düşerek 58.8 milyar dolara geriledi.FED POLİTİKA FAİZİNİ 25 BAZ PUAN ARTIRDI!

FED, politika faizini 25 baz puan artırarak yüzde 4,75-5 aralığına çıkardı. Bu, 2007 yılından bu yana en yüksek seviyedir. FED, bankaların sağlam bir görünüme sahip olduğunu belirtti, ancak büyüme üzerindeki etkilerinin değerlendirileceğini vurguladı. Bu karar, küresel piyasaları sarsan bankacılık krizine rağmen FED'in faiz artışlarından vazgeçmeyeceğini gösterdi.

FED ayrıca, daha önce duyurulan planlarına uygun olarak, Hazine tahvilleri, kurum borcu ve ipotek teminatlı menkul kıymetlerdeki varlıklarını azaltmaya devam edeceğini de bildirdi.

 Fed in net kârı geçtiğimiz sene geriledi!

FED'DEN MAYIS'TA FAİZ ARTIŞI BEKLENMİYOR!

Traderların Fed’den faiz artış beklentileri azalırken Haziran ayından itibaren faiz indirimi beklentileri de güçleniyor.

Tahminlerdeki değişiklik, bankacılık sektörüne yönelik endişelerle Merkez Bankaları’nın önceliğinin enflasyon değil, finansal istikrar olacağı beklentisiyle gerçekleşti.

Swap piyasalarında ABD Merkez Bankası’nın Mayıs’ta faizi değiştirmeyeceği beklentisi fiyatlanıyor. Haziran ayında da 25 baz puanlık faiz indirimi yüzde 100 olarak fiyatlanıyor. Yıl sonuna kadar ise toplam 100 baz puanın üzerinde faiz indirimi beklentisi var.

Fed bu haftaki toplantısında bankacılık krizine rağmen politika faizini 9. ay da artırmış ve 25 baz puan artışla yüzde 4,75-5 aralığına yükseltmişti. Banka artışların devam edeceği sinyalini vermişti.

Fed, 2023 sonuna ilişkin Aralık ayında belirlenen yüzde 5,1'lik faiz beklentisi ise değiştirmemişti.

Vakıfbank kartı olanlar nefes bile almadan hemen baksın! Banka 450 TL verecek! Sakın kaçırmayın!
Aile Bakanlığından müjde! TC kimlik numarasının sonu 0 olanlara bugün para yattı! 2,4,6,8 olanlar da üzülmesin! 
Gram altın için zirvenin de zirvesi geliyor! Kimse bunu beklemiyordu ama analistler şimdi açıkladı!
Geri Dön