Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na çatı yapımından vazgeçildi!

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na çatı yapımından vazgeçildi! Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na çatı yapımından vazgeçildi!

F.Bahçe yönetimi, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bir dizi yeniliğe ve değişikliğe gidiyor. Bunların başında da stadın "akustik" sıkıntısı geliyor


TT Arena'da oynanan derbide stadın akustiğinden etkilenen yönetim, Saracoğlu Stadı'nda da benzer ortamın yaratılması için sezonun sonuyla birlikte çalışmalara başlıyor. Stadın çatısının değişmesi ya da üstünün kapatılması fikrinden hem çok maliyetli hem de uzun süre alması nedeniyle vazgeçildi. Bunun için alternatif yollar denenecek. Yurt dışında bazı statlar inceleniyor ve en uygun model belirlenip gelecek sezon için hazırlanacak.

STAT HALKA AÇILIYOR
Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düşünülen yenilikler bununla bitmiyor. Yönetim bununla beraber stattan para kazanmanın yollarını da arıyor. Yılda maksimum 30 gün dışında kullanılmayan stat için Sarı-Lacivertliler'in birçok projesi var. Bunlardan biri de stadı taraftara ve futbolseverlere açmak. İspanya'nın iki dev kulübü Real Madrid ve Barcelona kulüplerinin yaptığı gibi hafta içi stat taraftara açılacak. Belli bir ücret karşılığında sadece Sarı-Lacivertli taraftarlar değil futbolseverler de stadın çimlerine çıkacak, soyunma odalarını gezme fırsatı yakalayacak.

YAZ AYLARINDA KONSERLER
Fenerbahçe yönetiminin en önemli planlarından biri de sezon sonları... Bilindiği gibi liglerin bitmesiyle birlikte her stat olduğu gibi Şükrü Saracoğlu Stadı da yeni sezona kadar boş duruyor. Yönetim sezonun bitimi ile birlikte 3 ay boş kalacak stadın yaz ayı boyunca konserlerde kullanılmasını planlanıyor. Yaz döneminde bazı konser ve gösteri organizasyonlar için stat kiralanacak ve buradan önemli bir gelir elde edilecek. Kısacası Fenerbahçe yönetimi sezonun bitmesiyle birlikte Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bir dizi değişiklik ve uygulamayı hayata geçirmeyi planlıyor.

Milliyet