Fikirtepe Concord İstanbul satışa çıktı!

Fikirtepe Concord İstanbul satışa çıktı! Fikirtepe Concord İstanbul satışa çıktı!

3.5 yıldır kentsel dönüşüm bekleyen Fikirtepe için süreç başladı. Bölgede toplam 50 bin konut yapılacak. Fikirtepe’de 4 adada yer almayı planlayan Teknik Yapı 2 adada hayata geçireceği 1173 dairelik ‘Concord İstanbul’ projesi için düğmeye bastı...
Fikirtepe projesini satışa çıkaran Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, “Bölgeye yapılacak toplam 30 milyar liralık yatırım ekonomiye nefes verecek” dedi.


3.5 yıldır kentsel dönüşüm bekleyen Fikirtepe için süreç başladı. Bölgede toplam 50 bin konut yapılacak. Fikirtepe’de 4 adada yer almayı planlayan Teknik Yapı 2 adada hayata geçireceği 1173 dairelik ‘Concord İstanbul’ projesi için düğmeye bastı. 650 milyon lira ciro hedefiyle yola çıkılan proje 2 etap halinde inşa edilecek. E-5’e paralel 6 kuleden oluşacak projenin 3 bloğundaki 622 daire satışa çıktı. Fikirtepe’nin yerinde kentsel dönüşüme en güzel örnek olacağını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım bölge geneline yapılacak 30 milyar liralık yatırımın ekonomiye de katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Satışa sunduklarını proje dışında 2 ada ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Durbakayım, “Bir adayla yüzde 98, diğeriyle yüzde 84 anlaştık. Onun dışında gelen talepler de var. Ama biz en az yüzde 75-80 mutabakata varan yerlerle ilgileniyoruz” dedi. 


Durbakayım, Fikirtepe projesi için bir gecede 150 ön talep aldıklarını söyledi. 70 daire için kapora alındığını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Umut Durbakayım ise bir gecede yüzde 30’luk satış yapmayı planladıklarını dile getirdi. Projedeki dairelerin yüzde 55’inin hak sahiplerine, yüzde 45’inin ise şirkete ait olduğunu belirten Umut Durbakayım, Fikirtepe’den daire alacak kişilerin net-brüt metrekare farkı konusunda uyardı ve ekledi: “Brüt metrekaresi 160 olup, net metrekarede 100’e düşen daireler var. Bizde bu oran yüzde 30’u geçmez.  Doğru analiz yapmak için net metrekareler üzerinde kıyaslama yapmak gerekir” dedi.


Örnek daire hazırlanıyor

21.5 dönüm arsa üzerine kurulan Concord İstanbul projesinde 3 ay sonra örnek daire hazır olacak. Projenin 2. etabı ise 2 ay sonra satışa çıkacak. Projenin ilk etabında satışa sunulacak 1+1 tipi rezidans dairelerin fiyatı 307 bin 400 TL, 2+1 tipi rezidans daireler 553 bin 100 TL, 3+1 tipi rezidans daireler ise 759 bin 800 TL’den başlıyor. Yüzde 1 KDV ile satılan daireler için 60 ay vadeye kadar kredi kullanarak almak isteyen müşterilere yüzde 0.90, 120 ay vadeye kadar kredi kullanmak isteyenlere ise yüzde 0.99 seviyesinde faiz oranı uygulanacak. Concord İstanbul, Mart 2014’de başlayacak ve 30 aylık süre içinde tamamlanacak. Projenin tasarımı Eren Yorulmazer’e ait.


Master plan iptal edildi

UMUT Durbakayım, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Fikirtepe için planladığı master plan projesinin iptal olduğunu söyledi. Şehrin siluetine özen ve yolları genişletme düzenlemelerinin ise korunduğunu belirtildi.Gülistan Alagöz/Hürriyet