Finansbank'tan yeni yılda yeni ev kampanyası!

Finansbank'tan yeni yılda yeni ev kampanyası!Yüzde 0.7'ten başlayan faiz oranları ve ilk 6 ay için 350 TL'den başlayan taksit seçenekleri ile konut kredisi kullandıran Finansbank'ın ayrıca müteahhit firmalara 3 milyon TL'ye kadar kredi tahsis ediyor


Finansbank, konut kredisi kapsamında geliştirdiği iki farklı ürünle ihtiyaç sahiplerinin karşısına çıkıyor. Aralık ayı sonuna kadar sürecek kampanyalar kapsamında, düşük taksitler ödeyerek ev sahibi olmak isteyenler, yüzde 0.70'ten başlayan faiz oranlan ve ilk 6 ay için 350 TL'den başlayan taksit seçenekleri ile kredi kullanabilirken; ev almak için peşinat biriktirerek vakit kaybetmek istemeyenler Peşinatsız Mortgage ile faiz oranlanyla satın alacaklan konutun ekspertiz değerinin yüzde 95'ine kadar kredi kullanabiliyor.

Finansbank KOBİ Segment Yönetimi Grup Yöneticisi Özhan Örge, "İnşaat sektörü krizle birlikte yara almış olsa da gayrimenkul yatırımının önemi kriz ortamı ile birlikte daha da arttı. Finansbank olarak sektöre özel geliştirdiğimiz yeni ürünümüz YAP/SAT Kredisi ile konut piyasasında yaşanan durgunluğu bozup, piyasanın yeniden hareketlenmesine destek olmayı hedefliyoruz" dedi.

YAP/SAT modelinde inşaat yatınrımın proje tamamlanmışlık düzeyine göre aşamalı olarak kredilendirildiğini belirten Örge sözlerine şöyle devam etti: "Projenin bitişini takiben gerçekleşen konut satışları ile kredi kendiliğinden kapanıyor. Bu model, projedeki nakit akışını dikkate alarak müteahhit Armayı doğru zamanda, doğru oranda borçlanmaya yönlendirir¬ken, geri ödemelerini de yine nakit döngüsüne uygun bir şekilde, kolaylıkla yapabileceği bir çözüm sunuyor."YAP/SAT Kredisi kapsamında müteahhit firmaya 3 milyon TL'ye kadar kredi tahsis edilebiliyor. Bir konut projesinin YAP/SAT kapsamında kredilendirilebilmesi için proje kapsamındaki konut alanının minimum 1.500 m2 - maximum 10.000 m2 kapalı alan ile sınırlı olması, konut adedinin ise 10 konuttan az ve 50 konuttan fazla olmaması gerekiyor.
Cumhuriyet