Fiyaka'da yaşam 7 ay önce başlayacak

Fiyaka'da yaşam 7 ay önce başlayacak Fiyaka'da yaşam 7 ay önce başlayacak

Sarıgazi Sancaktepe'de 25 bin metrekare alan üzerinde gerçekleştirilen Fiyaka, 242 daireden oluşuyor.Tesislerindeki tüm spor aktiviteleri, Fiyaka bünyesinde görev yapan spor hocaları denetiminde gerçekleştiriliyor. 2 oda 1 salondan 5 oda 1 salona 110-325 metrekare arasında değişen farklı daire seçenekleri bulunan projede fiyatlar, 140 bin ile 600 bin YTL arasında değişiyor. Fi-Yapı Genel Müdürü Edi Duek, 40 milyon YTL yatırımla gerçekleşecek Fiyaka projesiyle ilgili sorularımızı yanıtladı..

Fiyaka projesinin ayrıntıları nelerdir?

Fiyaka, 242 daireden oluşuyor ve İstanbul'un hızla gelişen gözde semti Sancaktepe'de bulunuyor. Sarıgazi'de ana arterlere son derece yakın olan Fiyaka, benzer yaşam tarzına sahip kişileri bir araya getiriyor. Sosyal tesislerimizle modern bir yaşam için her türlü olanağı sunuyoruz. Tesislerimizdeki tüm spor aktiviteleri, Fiyaka bünyesinde görev yapan spor hocalarının denetiminde gerçekleştiriliyor. 25 bin metrekare toplam alanın 18 bin metrekaresini ise yeşil alana ayırmış bulunuyoruz.

Projeyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik nedir?

Fiyaka'yı diğer sitelerden ayıran en önemli farklılığı sosyal aktivitelerin son derece ayrıntılı planlanmış olması. Sitemiz bünyesinde sinema, tenis, squash, pilates ve fitness gibi sayısız aktivite alanı bulunuyor. Ayrıca sitemizdeki tüm spor etkinlikleri, yalnızca Fiyaka bünyesinde görev yapan spor hocalarının gözetiminde gerçekleştiriliyor. Aktivitelere içeren 7 günlük özel yaşam planı ise daha şimdiden hazırlanmış durumda. Böylece Fiyaka sakinleri hangi sporu nerede ve hangi saatte yapabileceklerini bile ayrıntılı olarak görebiliyorlar. Öte yandan günümüzde insanlar ev alırken, yaşayacakları yerdeki diğer sakinlerle sosyal uyumlarına oldukça fazla önem veriyor. Ev alan herkes artık bu konuyu mutlaka dikkate alıyor. Kültür, yaşam biçimi, ortak ilgi alanları gibi unsurlar bu anlamda öne çıkıyor doğal olarak. Biz de Fi-Yapı olarak ev almaya gelenlere Fiyaka'daki sosyal yaşamın nasıl olacağını anlatıyoruz. Böylece onlar da burada kuracakları hayatın nasıl şekilleneceğini önceden görebiliyorlar. Hatta bu doğrultuda daire sahiplerini evler teslim edilmeden önce hem son durum hakkında bilgi vermek, hem de Fiyaka'nın gelecekteki sakinlerinin birbirleriyle tanışmalarını sağlamak hedefiyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinliğimize çok büyük bir katılım oldu ve Fiyaka'nın gelecekteki tüm sakinleri buluştu. Bu etkinlik sayesinde yaşam alanlarını paylaşacak kişiler, daha evlerine yerleşmeden tanışma fırsatı buldular.

 Evlerin özellikleri nedir? Ne tür hizmetler olacak?

Fi-Yapı olarak mükemmeliyetçi bir yapıya sahibiz ve kaliteden asla ödün vermiyoruz. Bu felsefemizi Fiyaka projemize de yansıttık. Fiyaka'da tüm detaylarda kalite faktörü öne çıkıyor. İnşaatta kullandığımız malzemelerden duvar vitrifiyelerine, vestiyerlerinden armatürlere kadar en küçük ayrıntılarda bile konfor ve estetikten taviz vermeden hem kaliteli hem de dayanıklı malzemeler kullandık. Dairelerde standart olarak bulunan ankastre mutfak ürünleri, ekstra kalite mutfak dolabı, ahşap mobilyalı vestiyer odası, lüks armatür ve vitrifiyeler, Avrupa laminant parkeler, kompakt duş, masif mobilya kapılar, ahşap görünümlü çift açılır PVC doğramalar, Fiyaka'daki detaylardan yalnızca birkaçı. Ayrıca mutfaklarımız da son derece geniş, rahat ve kullanışlı olma özelliği taşıyor. Bunların yanında daireler klima ve kombili olarak teslim ediliyor.

Şu anda program anlamında ne aşamadasınız?

Fiyaka'da yaşam, 70 dairelik ilk etap dairelerin teslimatıyla birlikte söz verdiğimiz tarihten 7 ay önce ekim ayında başlıyor. Geri kalan daireleri ise Aralık 2008 tarihinde sahiplerine teslim etmiş olacağız. Böylece tüm daireler söz verdiğimiz tarihten önce teslim edilmiş olacak.

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

Fiyaka, 2 oda 1 salondan 5 oda 1 salona kadar, 110 ile 325 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 242 daireden oluşuyor. 5 oda 1 salon daireler bahçe ya da çatı dubleksi olma özelliği taşıyor.

 Satışlara ne zaman başladınız? Yüzde kaçı satıldı, ilgi nedir?

Fiyaka'da satışlarımıza ilk olarak proje aşamasındayken 1 Eylül 2007 tarihinde başladık. Büyük ilgi gören Fiyaka projemizde 242 daireden 220'si şimdiden satılmış bulunuyor.

 Sosyal ve ortak alanlar neler var?

Yüzde 75'i yeşil alan olan Fiyaka, doğayla iç içe olmak isteyen ama şehirden de kopamayanlar için ideal bir proje olma özelliği taşıyor. Fiyaka'da sinema salonu, amfitiyatrosu, kafeteryası, barbekü alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları, tenis ve basketbol sahaları, hamam, sauna, pilates, squash ve fitness salonuyla yetişkinlere pek çok olanak sağlıyoruz. Tabii ki çocukları da unutmadık. Özel oyun alanları ve çocuk havuzuyla çocuklara da eğlenceli bir sosyal yaşam sunuyoruz. Ayrıca sitemizin tüm açık alanlarında kablosuz internet olanağı mevcut. Her türlü güvenlik önleminin alındığı Fiyaka'da görüntülü kapı sistemi, 24 saat özel güvenlik ve revir hizmeti de bulunuyor.

 Projenin yatırım büyüklüğü nedir?

40 milyon YTL bütçeyle hayata geçirildi.

 Projenin fiyat aralıkları nedir?

Fiyaka'da dairelerimizi metrekaresine göre 140 bin ile 600 bin YTL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuyoruz.

Tecrübeli ortaklar bir yıl önce kurdu

 Fi-Yapı'yla ilgili de bilgi verir misiniz?

Fi-Yapı, emlak sektörünün deneyimli ve güvenilir isimleri tarafından kurulmuş bulunuyor. Firmamızın ortakları inşaat sektöründe uzun yıllardır edindikleri tecrübelerini Fi-Yapı'nın başarılı projelerine yansıtıyorlar. Fi-Yapı olarak bir yıl gibi kısa bir süre önce kurulmuş olmamıza rağmen inşaat sektörünün en hızlı büyüyen firmaları arasında yer alıyoruz. Fiyaka gibi kendi alanında ses getiren bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yakın zamanda hayata geçireceğimiz yeni projelerle sektörümüzde ses getirmeye hazırlanıyoruz. Kaliteli, sosyal ve nitelikli yaşam alanları sunmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz..

Demet Cengiz BİLGİN/Hürriyet Emlak

İlgili haberler

Fiyaka Evleri'nde 140 bin YTL'ye!