Forum Mersin 'en iyi AVM' olmaya aday

Forum Mersin 'en iyi AVM' olmaya aday

Forum Mersin, MAPIC EG Perakende Ödülleri'nde finale kaldı.


Multi Turkmall'un 2007 yılında Mersin'de açtığı Forum Mersin alışveriş merkezi (AVM), Avrupa gayrimenkul sektörünün en prestijli ödüllerinden MAPIC EG Perakende Ödülleri (MAPIC EG Retail Awards) kapsamında verilen ‘Yılın En İyi Alışveriş Merkezi' kategorisinde finale kaldı.

Avrupa'da gayrimenkul alanında en prestijli bilgi kaynağı olarak kabul edilen Estates Gazette (EG) ile dünyanın en önemli uluslararası gayrimenkul fuarlarından biri kabul edilen MAPIC tarafından düzenlenen ödüllerde finalist olan alışveriş merkezleri; konseptin orijinalliği, teknik ve mimari nitelikler, projenin çevreye uyumu, altyapı ve ulaşım olanakları gibi kriterlere göre değerlendirilecek. Ödüller 20 Kasım'da Cannes'da sahiplerini bulacak.
Multi Turkmall'un 2007 yılı ekim ayında hizmete giren Forum Mersin, 71 bin 500 metrekare  kiralanabilir alanda, 200 mağaza, 9 sinema, lokanta ve eğlence bölümleriyle hizmet veriyor. Açık ve kapalı yerleşim özelliklerinin birarada olduğu Forum Mersin'de, Türk heykel sanatının önde gelen isimlerinden Hanefi Yeter'in özel tasarladığı sanatsal objeler, heykel ve rölyef çalışmaları da yer alıyor. Forum Mersin'i, açıldığından bu yana 12 milyon 500 bin kişi ziyaret etti.

Milliyet