Fulya'daki Beşiktaş Şan Ökten Tesisleri yenileniyor!

Fulya'daki Beşiktaş Şan Ökten Tesisleri yenileniyor!Vodafone Arena’nın inşaat çalışmalarını başlatmak için İnönü Stadı’na ilk kazmayı vuran Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, dün de Şan Ökten Tesisleri için kolları sıvadı. Orman, yıkım töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Beşiktaş Şan Ökten Tesisleri’nin yıkım töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Fikret Orman, ses getirecek açıklamalarda bulundu.


Ertelenen iki maçın takımda olumsuz hava yaratıp yaratmayacağı yönündeki bir soru üzerine Orman, “Niye olumsuz hava yaratsın? Her şeye negatif tarafından bakarsan negatif olur. Doğa olayı. Kimsenin organize ettiği bir şey değil. ‘Hayır vardır’ demek lazım. Beşiktaş’ın çok kuvvetli bir kadrosu var. Çıkar, maçlarını oynar, kazanır. Takviye de yaptık. 4 transfer geldi. Veli, Tolgay, Boyko ve Alexis. Zaten takımımız kuvvetliydi. Alacak, para sıkıntısı yok. Bonservis borcu yok. Stadın son süreçleri. Kışın ortasında baharlı günler yaşıyoruz. Sıkıntı görmek isteyenler Beşiktaş karıştırmak isteyenler, kıskananlar olabilir. Onlar da olacaktır. Bir Moğol atasözü sanırım; Bir kurdun arkasından 40 tane köpek havlar. Zaten havlamıyorsa o kurt, kurt değildir. Beşiktaş büyük bir kurttur, arkasından da havlayanlar olacaktır” diye konuştu. Başkan Fikret Orman, Trabzonlu taraftarların sosyal medyadaki tepkileri için ise “Ayıp ediyorlar. Şenol Güneş’i, bizi, tanıyan bilir. Şenol Güneş’in ne kadar dürüst bir adam olduğunu bilirler. Zaten sosyal medya çıkınca yiğitlik öldü. Herkes oradan bir şey yazıyor, iftira atıyorlar. Ama yüzünüze geldiği zaman öyle olmuyor. Ne okuyorum ne bakıyorum ne de dinliyorum. Avukatlarım var. Hakaret olursa dava açıyorlar” ifadelerini kullandı. 


Kıyaslanmaz bile... 


Orman, Süleyman Seba ile kıyaslanması hakkında da “Süleyman abi ile kimseyi kıyaslamak mümkün değil. O dönemin yokluklarıyla bu dönemin varlıkları arasında icraat yapmak farklı şey. Biz daha şanslıyız. Biz de elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz” yorumunu yaptı. Taraftarların ‘Fikret Orman’la kız istemeye gitsek, düğünü kız tarafına yaptırırız’ sözleri için Fikret Orman, “Bazı şeyleri övmemiz de yermemiz de fazla oluyor. Şu an övme zamanındayız. Allah yerme zamanını göstermesin. Çok pazarlıkçı bir insan da değilim. Ama konu Beşiktaş olunca gerisi teferruat oluyor” dedi.


Fulya’ya ilk kepçe

Vodafone Arena’nın inşaat çalışmalarını başlatmak için İnönü Stadı’na ilk kazmayı vuran Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, dün de Şan Ökten Tesisleri için kolları sıvadı. Süleyman Seba döneminde Beşiktaş’a kazandırılan ve Metin­ Ali­ Feyyaz gibi efsanelerin dönemine damga vuran tesislerin yıkım törenine katılan Orman kepçeyi kendisi kullandı. Beşiktaş’ın efsane isimlerinden Şan Ökten için hazırlanan video gösterimiyle başlayan törende Ökten’in ailesi de yer aldı. Beşiktaş Kulübü Şan Ökten Sporcu Kamp Eğitim Merkezi ismini alacak ve 6 bin metrekarelik alana inşa edilecek tesisi 1 yıl içinde tamamlamayı planladıklarını aktaran Orman, şunları söyledi:

“Bize düşen. ceddimize sahip çıkmaktır. Onurlu bir tarihten geliyoruz. Burayı daha evvel yapmak istiyorduk. Hem mali koşullar hem de önceliklerden dolayı geciktik. Gecikmeden dolayı Ökten ailesinden özür diliyoruz. Yaklaşık bir sene içinde tesisi bitirmek istiyoruz. Allah nice tesisleri Beşiktaşımıza kazandırmayı nasip etsin.”


Şeffaflık güzel de!

Futbolcu transferleri için yapılan KAP bildirilerinde değişiklik olması ile ilgili soruya Başkan Orman şu yanıtı verdi:

“Türkiye’de şeffaf yönetilen kulüp bir tek Beşiktaş değil. Rakiplerimiz de transfer yapıyor ve açıklamıyor. Biz açıklıyoruz. Fakat önemli olan oyuncuların aldıkları ücretleri de açıklıyoruz. Başka kulüpler açıklamıyor. Bu bize şöyle dezavantaj yaratıyor. Başka oyuncu ile pazarlık yaparken herkes o verileri gördüğü için ona göre pazarlık etmeye çalışıyor. Artık ondan rahatsızlık duyuyorum. Yoksa şeffaflıkla alakası yok. Bunu SPK, Yeminli Mali Müşavir, Vergi Daire, Denetleme Kurulu, UEFA inceliyor. Her şeyin şeffaf olması güzel de bir tek Beşiktaş şeffaf değil. Bizim de yapmamız gerekiyor.”


Milliyet