Fuzul Yapı'dan Başakşehir ve Gaziosmanpaşa'ya 2 milyar TL'lik yatırım!

Fuzul Yapı'dan Başakşehir ve Gaziosmanpaşa'ya 2 milyar TL'lik yatırım! Fuzul Yapı'dan Başakşehir ve Gaziosmanpaşa'ya 2 milyar TL'lik yatırım!

Fuzul Yapı, İstanbul’un mega projelerle gelişen Başakşehir ve Gaziosmanpaşa Bölgelerine 2017 yılında 2 milyar TL’lik yeni yatırım gerçekleştirecek. Kentsel dönüşüme de adım atan grup, 2017 yılında 2 bin yeni konut inşasına başlayacak.Bugüne kadar 4 bini aşkın konut üreten Fuzul Yapı’nın 2016 yılı yatırım değerlendirmesi ile 2017 yılı yeni projelerini ve hedeflerini anlatacağı Shangri La Bosphorus’taki basın toplantısına Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal ve Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal katıldı.


Başakşehir’de Vadi Yaka ve Olimpa Park projelerini hayata geçiren ve bu yıl Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüme adım atan Fuzul Yapı, İstanbul’un gelişen ve yatırım değeri hızla yükselen bölgelerinde özgün projeler geliştirmeye devam edecek.


 Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, 2016 yılının Türkiye’deki zor koşullara rağmen grup adına olumlu ve yatırımlarla dolu bir yıl olarak geçtiğini vurguladı. Akbal, “Darbe girişimi, piyasalarda yaşanan olumsuz koşullara rağmen Fuzul Yapı bu yılı oldukça hareketli ve yatırım yaparak geçirdi. 2015 yılının bu zamanlarında lansmanını yaptığımız Vadi Yaka projemizin 1 yıl içinde yüzde 75‘nin satışını tamamladık. Sizlerin de yakından takip ettiği gibi Vadi Yaka Cadde Dükkanlarımızın yüzde 90’ının ihale usulü ile satışını gerçekleştirdik. Başakşehir’deki bir diğer projemiz Olimpa Park Plus’da hayat başladı, Tarihi Takas Kampanyamızla elimizdeki stokların da yarısını erittik. Fuzulev’de hiç durmadan çalıştık, 26. şubemizi hizmete soktuk. Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlarımızı  ev hayallerine kavuşturmaya devam ediyoruz. Fuzulev’le hedefimiz 5 yıl içerisinde 60 bin kişiyi ‘ev’lendirmek, ev sahibi yapmak” dedi. 2 BİN KONUT 2 MİLYAR TL YATIRIM...

Akbal, Türkiye’de gayrimenkul yatırımının hala en güvenilir liman olduğunun altını çizerek, sektörde kendileri gibi büyük konut geliştiricilerin yatırıma hız verdiklerini belirtti. Bunda mega projelerin tamamlanmasının da büyük rolü olduğunu ifade eden Akbal sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’de gayrimenkul sektörü mega projelerle ivme kazanıyor. Osmangazi Köprüsü’nün planlanan tarihte açılması, 3. köprünün hizmete girmesi, yeni metro hatları, Avrasya Tüneli’nde sona gelinmesi ve 3. havaalanı inşaatı sektörü pozitif yönde etkiliyor. Biz de Kentsel Dönüşümün sağlıklı işlediği, mega projelerin kesiştiği halkın nüfusunun hızla arttığı bölgelerde yaşam alanları kurmaya devam edeceğiz. En son projemiz olan Vadi Yaka’dan sonra Başakşehir Bölgesi’nde pilot ortağı olduğumuz konsorsiyum ile toplam 1500 konutluk yeni bir kent inşa edeceğiz. Fuzul Yapı olarak 2 gün önce  TOKİ  ile imzaladığımız ilk kentsel dönüşüm projemizi geliştirmeye bu yıl başlayacağız. Önümüzdeki yıl 2 binden fazla konut inşa edeceğiz ve toplamda 2 milyar TL’lik yeni yatırıma hazırlanıyoruz.” 


AMACIMIZ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE VİTRİN PROJELER

Akbal Başakşehir’de önümüzdeki yıl yeni bir projeye daha hazırlandıklarını ve bölgede arsa geliştirmeye devam edeceklerini söyleyerek ‘imza proje’lerin geleceğinin de sinyalini verdi.


 Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, hedeflerininkentsel dönüşümde vitrin projeleri hayata geçirmek olduğunu belirterek Gaziosmanpaşa’daki projeden sonra yine aynı bölgede ya da Kağıthane’de yeni bir proje geliştirmek istediklerini vurguladı. 


FARUK AKBAL: “700 MİLYONLUK YABANCI SERMAYE ÇEKTİK”

Fuzul Grup’un yabancı yatırımcı geliştiren şirketi NEVİTA’nın başındaki isim aynı zamanda Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal “Fuzul Yapı olarak Başakşehir Bölgesine yabancı yatırımcı getirdik. Ama bunu sadece konut satışı gibi ifade edersek yanlış olur. Biz Başakşehir Bölgesi’ne, 700 milyon TL’lik yabancı sermayenin gelmesini sağladık. Özellikle Suudi Arabistan’lı, Bahreyn’li grupların bölgeye yatırım yapmasına öncü olduk. Bu rakamı önümüzdeki 5 yıl içerisinde özellikle havalimanının da tamamlanmasıyla çok daha yukarılara çıkaracağımıza inanıyoruz” dedi.Haber Sabah Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Fuzul Yapı 2017'de 2 milyarlık iki yatırıma hazırlanıyor. Şirket, Başakşehir ve Gaziosmanpaşa'da 2 bin 100 konut hayata geçirecek. Gaziosmanpaşa'daki proje için TOKİ'den arsayı teslim aldıklarını ve 600 konutluk proje için çalışmalara başladıklarını belirten Fuzul Grup Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, "15 Temmuz'da ihaleyi aldık. Ülkenin geleceğine güvendik ve yatırımda frene basmayı hiç düşünmedik" dedi.


Başakşehir Belediyesi'nden aldıkları arsada yaklaşık bin 500 konut yapacaklarını belirten Akbal, "3. İstanbul projesini' Al Zamil, Seha Yapı, Adese, Fuzul Yapı ortaklığı ile inşa edeceğiz" dedi. Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal ise "Başakşehir bölgesine, 700 milyon TL'lik yabancı sermayenin gelmesini sağladık" diye konuştu.


150 KONUTU TOKİ'YE VERECEK

Fuzul Yapı ve Yol İnşaat, TOKİ'nin Gaziosmanpaşa'daki arsasının ihalesini ikinci oturumda 350 milyon lira vererek almıştı. Teklifin yanı sıra projeden 150 daire TOKİ'ye verilecek. Avrupa Konutları'nın yanında yer alan 18 bin 612 metrekarelik arsa, 46 bin 553 metrekare inşaat alanına sahip.Sabah


Haber Hürriyet'te şu şekilde yer aldı


BUGÜNE kadar 4 bini aşkın konut üreten Fuzul Yapı 2017’de hedef büyüttü. 2016’da Türkiye’nin önemli badireler atlattığını söyleyen Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, şirket olarak yatırımlara hiç ara vermediklerini, ülkenin geleceğine güvendiklerini dile getirdi. 15 Temmuz darbe girişimigünü dâhi önemli bir iş için imza attıklarını hatırlatan Akbal, “TOKİ Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm projesi için bir ihale yapmıştı. Biz 15 Temmuz sabahı o ihaleyi 350 milyon lira teklifle kazandık, akşam da darbe girişimi oldu. Tedirgin olmadık, paniğe kapılmadı. ‘Bu iş sabaha kadar biter’ dedik öyle de oldu. Türk milleti tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajını en güzel şekilde verdi” dedi. 


2100 KONUT YAPACAK

2017 yılında Başakşehir ve Gaziosmanpaşa’da 2 projeye imza atacaklarını belirten Eyüp Akbal, 2 milyar lira yatırımla yaklaşık 2 bin 100 konut inşa edeceklerini dile getirdi. Gaziosmanpaşa’daki proje için TOKİ’den arsayı teslim aldıklarını ve 600 konutluk proje için çalışmalara başladıklarını belirten Akbal, Başakşehir Belediyesi’nden aldıkları arsada ise yaklaşık 1500 konut inşa edeceklerini kaydetti. Başakşehir’de toplam 330 bin 476 metrekare üzerine hayata geçecek ‘3. İstanbul’ projesi Al Zamil, Seha Yapı, Adese, Fuzul Yapı ortaklığı ile inşa edilecek. Öte yandan yeni kentsel dönüşüm projeleriyle de ilgilendiklerini belirten Akbal,  Gaziosmanpaşa’daki projeden sonra yine aynı bölgede ya da Kağıthane’de yeni bir proje geliştirmek istediklerini dile getirdi. 


700 MİLYON TL KATKI

Fuzul Grup’un yabancı yatırımcı geliştiren şirketi NEVİTA’nın başındaki isim aynı zamanda Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal ise Türkiye’yi yurtdışında tanıtmak için gönüllü diplomat olarak çalıştıklarını dile getirdi. Akbal, “Fuzul Yapı olarak Başakşehir bölgesine 700 milyon TL’lik yabancı sermayenin gelmesini sağladık. Özellikle Suudi Arabistan’lı, Bahreyn’li grupların bölgeye yatırım yapmasına öncü olduk” diye konuştu. 


KONUT PAZARI HAREKETLENDİ

SON aylarda inşaat sektörünü destekleyen önemli adımlar atıldığını belirten Akbal, “Bankalar faizlerde indirime gitti, 150 metrekareden büyük evlerde yüzde 18 olan KDV yüzde 8’e düştü. Bunlar yerli ve yabancı yatırımcıyı hareketlendirdi. Düzenlemeler 2017 için umut ışığı oldu. Ancak eksiklerimiz var. KDV düzenlemesinden 31 Mart 2017’ye kadar bitecek ya da hali hazırda bitmiş evler faydalanacak. Bunun 2017 sonuna kadar uzatılması gerekiyor. Bir de yüzde 4’ü bulan tapu harçlarında bir düzenleme talebimiz var. Bunlar olur ve bankalar da yıllık faizi yüzde 10’un altına düşürürse konut pazarında ciddi bir hareketlilik başlar” dedi. 


'15 TEMMUZ' MARKALAŞIYOR

ÖTE yandan birçok girişimci, 15 Temmuz’u markalaştırma için harekete geçti. 20 girişimci, “15 Temmuz”, “15 Temmuz şehitleri”, “15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Müzesi”, “15 Temmuz Türkiye Demokrasi Destanı”, “15 Temmuz Gayrimenkul”, “15 Temmuz darbesi”, “15 Temmuz kahramanları” ve “15 Temmuz Müzesi” için Türk Patent Enstitüsü’nden (TPE) marka talebinde bulundu. Talepler kabul görürse 15 Temmuz; kuyumculukta, kol düğmelerinde, biblolarda, saatlerde, tespihlerde, stor perdelerde, reklamcılıkta, pazarlama ve halkla ilişkilerle hizmetlerde, barınma ve saklamayla ilgili eşyalarda, madeni para kasalarında, asansörlerde, yürüyen merdivenlerde, jeneratörlerde, mikroskoplarda, büyüteçlerde, gözlüklerde, kesme şekerlerde, enerji içeceklerinde, film, televizyon ve radyo programları yapım hizmetlerinde, internet arama motoru sağlama gibi hizmetlerde marka olarak kullanılabilecek. 


Hürriyet Haber Milliyet'te şöyle yer aldı


Fuzul Yapı, 2017 yılında 2 milyar liralık yatırım yapacak. Yeni yılda yaklaşık 2 bin konut üretmeyi hedefleyen firma, ‘Fuzulev’le de 5 yılda 60 bin kişiyi ev sahibi yapmayı öngörüyor


 Bugüne kadar 4 bini aşkın konut üreten Fuzul Yapı, 2017 yılına hızlı giriyor. Mevcut projelerinde yapım ve satış işlemleri devam eden Fuzul Yapı, 2017 yılında 2 milyar liralık yeni yatırım yapmayı planlıyor. Bu kapsamda ise 2 bini aşkın konut üretmeyi hedefliyor. Grup, Gaziosmanpaşa’da ihaleyle aldıkları arsa ve Başakşehir’deki arazi üzerinde büyük ölçekli projeleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Fuzul Grup, Vadi Yaka ve Olimpa Park Plus Projeleri’nden sonra, büyük bir karma projeyle yer alacağı Başakşehir’de 3. İstanbul projesini hayata geçirecek. Toplam 330 bin 476 metrekare üzerine inşa edilecek projede,  1500 konut ve ticari alan yer alacak. Fuzul Yapı’nın ilk kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek Gaziosmanpaşa’daki projesinde ise 600 konut geliştirilecek.Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak, “Bu süreçte Türk ekonomisine yatırım yapmayı her zaman sürdürdük. Bundan sonra da daha çok yatırımla güvenimizi göstermeye devam edeceğiz” dedi. Gaziosmanpaşa’daki proje için TOKİ’den arsayı teslim aldıklarını anlatan Akbal, “15 Temmuz’da ihaleyi aldık akşam malum olay oldu. Herkes ‘ne olacak’ diye soruyordu. Bizim güvenimiz tamdı. Şimdi arsayı aldık çalışmalara başladık” dedi. 

Eyüp Akbal, 2016 yılının Türkiye’deki zor koşullara rağmen grup adına olumlu ve yatırımlarla dolu bir yıl olarak geçtiğini vurguladı. Akbal, “Darbe girişimi, piyasalarda yaşanan olumsuz koşullara rağmen Fuzul Yapı bu yılı oldukça hareketli ve yatırım yaparak geçirdi. 2015 yılının bu zamanlarında lansmanını yaptığımız Vadi Yaka projemizin 1 yıl içinde yüzde 75‘nin satışını tamamladık. Başakşehir’deki bir diğer projemiz Olimpa Park Plus’da hayat başladı, Tarihi Takas Kampanyamızla elimizdeki stokların da yarısını erittik. Fuzulev’de hiç durmadan çalıştık, 26. şubemizi hizmete soktuk. Fuzulev’le hedefimiz 5 yıl içerisinde 60 bin kişiyi ‘ev’lendirmek, ev sahibi yapmak” diye konuştu. 


Yabancı sermaye getirdi

Fuzul Grup’un yabancı yatırımcı geliştiren şirketi Nevita’nın başındaki isim olan Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal Fuzul Yapı olarak Türkiye’ye getirdikleri yabancı sermayeye dikkat çekti. Akbal, “Başakşehir’e, 700 milyon liralık yabancı sermayenin gelmesini sağladık. Bu sadece konut değil. Özellikle Suudi Arabistanlı, Bahreyn’li grupların yatırım yapmasına öncü olduk” dedi.


Milliyet