08 / 08 / 2022

Gayrimenkul sertifikası sektör için önemli kaynak aracı!

Gayrimenkul sertifikası sektör için önemli kaynak aracı!

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, gayrimenkul sertifikasının, konut sektörü için önemli bir kaynak aracı olduğunu söyledi.Sinpaş GYO, Anadolu Yakası’ndaki en yeni projesi Gökorman’ı tanıttı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Gayrimenkul sertifikası hakkında değerlendirmede bulundu. Gacemer gayrimenkul sertifikasının önemli bir sermaye piyasası aracı olduğunu ve konut sektörü için kaynak oluşturabileceğini söyledi. Gayrimenkul sertifikasının şirket olarak planlarına dahil olduğunu belirten Gacemer, “Gayrimenkul sertifikası halkımızın yatırım yapmasının önünü açtı. Biz bunu kullanabiliriz fakat daha projelere başlarken müşterilerimiz geliyor ve hemen bizden hemen konut almak istiyor. Bu nedenle kullanmak için vaktimiz olmuyor” dedi.


“Pencerenizi uçsuz bucaksız orman manzarasına açın’’

Şile yolu üzerinde yükselecek Gökorman hakkında bilgi veren Gacemer, “Sinpaş’ın farkı; kimsenin girmeye cesaret edemediği yerlere girip, oraları cazibe merkezi haline getirmek. Bundan 40 yıl öncesinin Türkiye’sinde ev inşa etmek, adeta ustaların elinde olan, küçük ve bireysel girişimlerdi. O dönemde kurumsal firmalar hele hele ülke düzeyinde markalaşmış kurumlar yoktu. Sinpaş, böyle bir ortamda marka projelerle yazlık evler ve siteler yapma hedefi ile yola koyulan ilk şirket oldu. 43 yıldır hep farklı ve yenilikçi olabilmek için çalıştı ve sayısız ilklere imza attı. Bu ilkler Superbrands 2016 Türkiye’de bize, gayrimenkul alanında özel sektörün iki defa üst üste seçilen tek ‘süper markası ünvanını kazandırdı” diye konuştu.


“Yılda 4 tona yakın karbonu oksijene dönüştürecek”

Dünyada çevre dostu ve kendine yeten binaların ihtiyaç haline geldiğini, yaşayan, nefes alan ve oksijen üreten dikey projelerin geleceğin mimarisine aday olduğunu vurgulayan Gacemer, bu mimarinin bir örneği olan Gökorman’ı şöyle anlattı: “Gökorman, ağaçlarla çevrili katları, Türkiye’de ilk kez gökyüzüne uzanan doğası, modern mimarisi ve yatırım değeriyle, yeşili gökyüzüyle buluşturuyor. Projemiz özgün mimarisiyle İstanbul’a nefes aldıracak. Pencerenizi gökyüzü ve orman manzarasına açacağınız Gökorman’da doğanın güzelliklerine komşu olacaksınız. Cephesinde taşıdığı 200 ağaç ve 2 binden fazla peyzaj bitkisiyle yılda 4 tona yakın karbonu oksijene dönüştürecek Gökorman size nefes aldıracak. Gökorman, sakinlerine Anadolu Yakası’nın kalbinde kentli kimliğin yanı sıra doğaya ne kadar yakın olduklarını da hissetme olanağı sunacak. Yatırımcısına da giderek artan değer kazandıracak. Şile yolu üzerinde Çekmeköy-Ümraniye aksında yükselecek Gökorman, Ataşehir’e 10 dakika, Ikea ve Metro’ya 4 dakika, 3. Köprü ve TEM’e birkaç dakika mesafede olmasıyla çok avantajlı bir lokasyona sahip. Gökorman’ın kolay ulaşım sağlanan avantajlı konumu, aynı zamanda ideal bir yatırım fırsatı da sunuyor. Gökorman, köklü eğitim kurumlarına, gelişmiş donanımlı sağlık kuruluşlarına, alışveriş ve iş merkezlerine yakınlığıyla da öne çıkıyor”.


Milliyet