Gaziantep Gaziray projesinin hazırlıkları tamamlandı!

Gaziantep Gaziray projesinin hazırlıkları tamamlandı! Gaziantep Gaziray projesinin hazırlıkları tamamlandı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) işbirliğiyle kente yapılacak "Gaziray" projesi için hazırlıklar tamamlandı. Projenin alt ve üst yapı inşaat ihalesi 11 Mart 2016 tarihinde yapılacak.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gaziantep'te yoğun göç nedeniyle artan trafik sorununu en aza indirmek için harekete geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent genelinde üst geçit, yol genişletme, yeni yollar, kavşak, tek yön gibi çalışmalarla trafiği rahatlatmaya çalışırken bir yanda da "Gaziaray" projesi içinde çalışmalarını sürdürüyor.


İhalesi 11 Mart'ta yapılacak "Gaziaray" projesi, Başpınar ve Mustafa Yavuz istasyonu arasında 25 kilometre uzunluğunda 17 istasyonla hizmet verecek.


Küçük sanayi sitesi ile organize sanayi sitesini birbirine bağlayan güzergah üzerinde yeni stadyum, otogar ve yeni yerleşim alanları bulunacak.


Klima ve güvenlik sistemi başta olmak üzere, her türlü konfora sahip hizmet vereceği proje, nüfusu 2 milyona ulaşan Gaziantep'in kent içi ulaşımına önemli katkı sağlayacak.


2018 yılı sonunda tamamlanması planlanan Gaziray ile ilk etapta günde 100 bin kişinin taşınması hedefleniyor. Projenin alt ve üst yapı inşaat ihalesi 11 Mart 2016 tarihinde  Ankara  TCDD Genel Müdürlüğünde yapılacak.


Hürriyet 


Haber Yeni Akit'te şöyle yer aldı;

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları (TCDD) işbirliğiyle kente yapılacak “Gaziray” projesi için hazırlıklar tamamlandı.

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi İpekyolu üzerinde bulunan ticaret, sanayi, turizm ve tarih kenti Gaziantep’te yoğun göç nedeniyle artan trafik sorununu en aza indirmek için harekete geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent genelinde üst geçit, yol genişletme, yeni yollar, kavşak, tek yön gibi çalışmalarla trafiği rahatlatmaya çalışırken bir yanda da Gaziaray projesi içinde çalışmalarını sürdürüyor.


Yeni Akit 

pus