Çukurova Balkon

Gaziantep Yavuzeli Merkez Cami inşaatı yarım kaldı!

Gaziantep Yavuzeli Merkez Cami inşaatı yarım kaldı! Gaziantep Yavuzeli Merkez Cami inşaatı yarım kaldı!

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde bulunan Merkez Cami, inşaatı yarım kaldı. Merkez Cami İmamı İlyas Yılmaz, "Ülke genelinde olduğu gibi Yavuzeli Merkez Camisi de yapılan yardımlarla ayakta duruyor.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Merkez Cami İmamı İlyas Yılmaz, "Ülke genelinde olduğu gibi Yavuzeli Merkez Camisi de yapılan yardımlarla ayakta duruyor. Caminin şadırvan, lojman ve tuvaletleri yenisi yapılmak üzere 9 Nisan 2015 günü yıkıldı. Yıkılan yere içinde Kuran Kursu ve imam hatip lojmanı olan bir bina ve cami bahçesine yeni bir şadırvan ve tuvaletlerin yapılması planlandı. Yenisi yapılmak üzere yıkılan alanlarda maddi imkansızlıklar nedeniyle 3 aydır herhangi bir çalışma yapılamadığı öğrenildi. Çalışmaların yapılabilmesi için cami hayırseverlerden ve yetkililerden yardım bekleniyor."


Merkez Cami İmamı İlyas Yılmaz, inşaatla ilgili şunları söyledi:

“İlçemizdeki üç camiden biri ve 1960’tan bu güne kadar hizmet vermekte olan camimiz, İlçemizin en eski camisidir. Tuvaletleri ve abdest alma yerleri yetersiz gelmektedir. Mahallemize uzun zaman yetecek Kuran kursu, tuvalet ve abdest alma yerlerine yenisinin yapılması ve inşaata başlanması için hayırsever kişi ve kuruluşların ilgisine ihtiyacımız var. Cemaatimiz elinden gelen yardımları yapmaktadır, ama bu yardımlar yeterli gelmemektedir. Bu durumda inşaatı devam ettirmekte zorlanıyoruz”Hürriyet