Gaziantep'teki Tarihi Yavuz Sultan Selim Camii restore ediliyor!

Gaziantep'teki Tarihi Yavuz Sultan Selim Camii restore ediliyor! Gaziantep'teki Tarihi Yavuz Sultan Selim Camii restore ediliyor!

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mehmet Erdoğan, Araban ilçesine bağlı Köklüce (Ardıl) kırsal mahallesindeki Tarihi Yavuz Sultan Selim Camii ve minaresinde başlatılan restorasyon çalışmalarını inceledi.AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mehmet Erdoğan, Araban ilçesine bağlı Köklüce (Ardıl) kırsal mahallesindeki Tarihi Yavuz Sultan Selim Camii ve minaresinde başlatılan restorasyon çalışmalarını inceledi.


Milletvekili Erdoğan, Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, Araban Belediyesi Başkanı Mehmet Özdemir, Araban gezisinde ilgiyle karşılandı. Erdoğan ve beraberindekiler, Araban İlçesine bağlı Köklüce (Ardıl) kırsal mahallesine geçerek, tarihi Yavuz Sultan Selim Camii ve minaresinde başlatılan restorasyon çalışmalarını inceledi. Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven’den restorasyon çalışmaları hakkında bilgiler alan Erdoğan, “Araban İlçemizdeki Elif, Hisar ve Hasanoğlu kırsal mahallelerindeki bölgenin önemli tarihi eserlerinden olan Roma dönemi tarihi Anıt mezarlarında yaptırdığımız restorasyon çalışmalarının ardından şimdide Köklüce (Ardıl) kırsal mahallemizdeki tarihi Yavuz Sultan Selim Cami ve minaresinde de restorasyon çalışmasını başlattık. Çalışmalar tamamlanınca Allah’ın izniyle camiyi ibadete ve inanç turizmine açacağız. Yavuz Sultan Selim Han, döneminde yaptırılan ve bakımsızlıktan çökme tehlikesi ile karşı karşıya olan tarihi camimizdeki çalışmalarımız, gelecek yıl tamamlanması planlanıyor. Restorasyon çalışmaları ile geçmişi gün yüzüne çıkartırken, Köklüce (Ardıl) da geçmişte yaşayan sizin atalarınızın ibadet izlerini Allah’ın izniyle günümüzde de yaşatıyoruz” dedi. Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven de, “AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın talimatı üzerine Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak başlattığımız proje ve yoğun çalışmalar sonunda Köklüce (Ardıl) kırsal mahallemizdeki tarihi Yavuz Sultan Selim Cami ve minaresinde başlattığımız restorasyon çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Restorasyon çalışmalarımız projenin aslına uygun şekilde yapılmaktadır. Restorasyon çalışmalarımız tamamlandığında tarihi Yavuz Sultan Selim Cami ve minarenin ilk günkü özelliğine kavuşturulacak” şeklinde konuştu.


Köklüce (Ardıl) kırsal mahallesi vatandaşları da AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan’a teşekkür etti.


Milliyet