Gaziantep'ye köy yolları genişletiliyor!

Gaziantep'ye köy yolları genişletiliyor! Gaziantep'ye köy yolları genişletiliyor!

Altyapı çalışmalarını şehir merkezinin yanında ilçe ve köylerde de sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, merkez mahallelerde (köylerde) yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.Bu doğrultuda çalışmalarını Göksuncuk-Yalangöz Mahallesi arasında yol genişletme ile sürdüren Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki yolun tamamını asfaltlarken; yolu 8 metre genişliğe çıkardı.


Diğer yandan Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, Nizip ve İslahiye’nin yeni açılan yollarının yanında birçok mahallede de imarlı yol açma çalışmalarını sürdürüyor.


Bedirköy-Suboğazı, Büyükkarakuyu-Beyreli, Bilek-Tosunlar-Kamışlı, Tokdemir-Adaklı, Belenköy-Sarıkaya, Güngürge-Karasakal arasında yol genişletme çalışması ve asfaltlama yapan Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, Araban Fıstıklıdağ arasında 32 kilometrelik yolu yaptı.

Çaybaşı Organize Besi Bölgesi yolu açma çalışmalarının yanı sıra, merkezde Güneş Mahallesi 390 nolu caddede imarlı yol, Mavikent 40 nolu cadde imarlı yol, Akkent şehir hastanesi imarlı yol çalışmalarını da tamamladı.


Milliyet