29 / 03 / 2023

Gazimağusa-Maraş Sosyal Konut Projesi için lansman müjdesi!

Gazimağusa-Maraş Sosyal Konut Projesi için lansman müjdesi!

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Gazimağusa-Maraş Bölgesinde ziyarette bulundu. Baybars, vatandaşlara kısa süre sonra Gazimağusa-Maraş Sosyal Konut Projesi’nin lansmanının yapılacağının müjdesini verdi.İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Gazimağusa-Maraş Bölgesi'ne ziyarette bulundu ve Piyale Paşa Muhtarlık binasının açılışında önemli açıklamalar yaptı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Baybars, ilk olarak Maraş bölgesinde vatandaşlarla bir araya gelip, bölgesel sorunları dinledi. 

Baybars, bölge halkının konut ihtiyacının karşılanması, bölgede gençlerin topraklarında kök salması için bakanlığın gerçekleştirdiği sosyal konut çalışmalarının hangi aşamaya geldiğiyle ilgili vatandaşları bilgilendirdi. 
Baybars, Gazimağusa- Maraş Sosyal Konut Projesi’nin sadece barınma merkezi anlayışıyla değil, sosyal donatılar ve çevre düzenlemeleriyle birlikte bir yaşam sitesi konsepti şeklinde hazırlandığını söyledi. Baybars, vatandaşlara kısa süre sonra Gazimağusa-Maraş Sosyal Konut Projesi’nin lansmanının yapılacağının müjdesini verdi.

İçişleri Bakanı Baybars, Piyale Paşa Muhtarlık Binası’nın açılışında muhtarlık binasında incelemerde bulundu, vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Muhtarlık binasının açılışında açıklamalarda bulunan Baybars, yeni muhtarlık binasının mahalleleri birleştiren, dayanışma ve beraberlik duygusunu içinde yaşadığını kaydetti.
Geri Dön