GE Real Estate, Rusya'da ilk emlak yatırımını gerçekleştirdi

GE Real Estate, Rusya'da ilk emlak yatırımını gerçekleştirdiGE Real Estate, Rusya'da ki ilk emlak yatırımını 150 milyon dolar sermayeli Heitman Russia Propert Partners ("HRUPP") fonuna yaptığı 50 milyon dolar ile gerçekleştirdi. GE Real Estate ve diğer iki kurumsal yatırımcı ile birlikte ayrıca fonu idare eden Hei


HRUPP, Rusya'da, perakende, ofis hizmetleri, depolama ve emlak sektörlerinde, geliştirme ve yenileme projeleri gerçekleştiriyor. HRUPP'un sermayesinin %60'ını yerel Rus firmaları ile birlikte ortak harekete ederek, gelişim projelerinde kullanması bekleniyor. Fonun kalan kısmı ise karlılığı yüksek, tamamlanmış kalite yatırım projelerinde kullanılıyor. Kaldıraçlı bir fon olan HRUPP'nin yedi yıllık bir ömrü bulunuyor.

Bu yeni yatırım aracı, daha önce Çek Cumhuriyeti ve Polonya'da emlak yatırımlarına sahip 50 milyon Avro değerindeki HCEPP I ve HCEPP II fonları ile başarılı bir ticari işbirliği yapan GE Real Estate ve Heitmen arasındaki ilişkinin yenilendiğini gösteriyor.

GE Real Estate Avrupa Başkanı Olivier Piani yatırımla ilgili, "Bu yatırımla GE Real Estate, Rusya gayrimenkul pazarına güçlü bir giriş yapmış oldu. Ortaklık yatırımlarımızın yanı sıra başarılı bir geçmişimiz olan, sermayedeki tecrübesi ve kontak ağı ile HRUPP'ye eşsiz değer katacak Heitman firması gibi çok tecrübeli bir fon yöneticimiz var" dedi.

GE Real Estate Orta ve Doğu Avrupa Direktörü Karim Habra, " Bizim bölgedeki menfaatlerimizle yerel Rus proje geliştiricilerinin menfaatlerini örtüştürecek olan bu fon ile pazara girmiş olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Sermayeye aç bir pazarda bu yatırımın bize faaliyet gösteren diğer yatırımcılardan önemli bir farklılaşma sağlayacağı inancındayız. Rusya'nın gelecek vaadeden bir pazar olduğuna inanıyoruz ve Orta Avrupa pazarına erken girerek yakaladığımız başarıyı Rusya pazarında da yakalayacağımızı umut ediyoruz" dedi.

(Hürriyet)