Gebze’de trafiği rahatlatacak çalışma sürüyor!

Gebze’de trafiği rahatlatacak çalışma sürüyor! Gebze’de trafiği rahatlatacak çalışma sürüyor!

Gebze’de Dr. Zeki Acar ile Eskihisar caddelerinin bağlantı yolu yapımı devam ediyor. Büyükşehir tarafından yapılan proje kapsamında 2 gidiş 2 geliş olarak yol yapımı gerçekleştiriliyor.Gebze’de Dr. Zeki Acar ile Eskihisar caddelerinin bağlantı yolu yapımı devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Yol Yapım, Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü tarafından Gebze’de yer alan Dr. Zeki Acar caddesi ve Eskihisar caddesi bağlantı yolları yapımı gerçekleştiriliyor.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden proje ile Dr. Zeki Acar Caddesi, 1802 Sokak ve Eskihisar Caddesi bağlantı yolları yapılıyor. 1. kilometrelik bağlantı yollarının yapılması ile birlikte Darıca ilçesinin TEM otoyoluna katılımları ve trafik yoğunluğu her geçen gün artan İstasyon Caddesi için de alternatif bir güzergah oluşturulacak. Aynı zamanda Gebze Center, Küçük Sanayi Sitesi, TÜBİTAK ve Terminal tarafından geleceklerin Darıca’ya ulaşımı kolaylaşacak.


Büyükşehir tarafından yapılan proje kapsamında 2 gidiş 2 geliş olmak üzere 20 metre genişliğinde yol yapımı gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında toprakarme duvarlar, yol asfalt çalışması, yatay ve düşey trafik işaretlemeleri ve aydınlatma işleri yer alıyor. Yüzde 40’ı tamamlanan işte toprakarme panel montajı ve dolgu serimi devam ediyor.


Hürriyet Yerel