Gökhan Arslan: Güngören için kentsel dönüşüm mecburi!

Gökhan Arslan: Güngören için kentsel dönüşüm mecburi!

Güngören Belediye Meclisi'nde ilçe sorunları hakkında konuşan Belediye Meclis Üyesi Gökhan Arslan, ''Depremi her meclis toplantısında dile getireceğiz'' diye konuştu.


Güngören için çalışan Belediye Meclisi'nde ilçe sorunlarıyla ilgili önerge veren, Milliyetçi Hareket Partisi Güngören Belediye Meclis Üyesi Gökhan Arslan, olası İstanbul depremini hemen hemen her meclis toplantısında konuşarak biran önce tedbirlerin alınmasını istedi...

Yaşadığı kente hizmet etmek için gece gündüz çalışmalarda bulunan MHP'li Gökhan Arslan, ''Başkanlık panına daha önce sunduğumuz kentsel dönüşüm istişare kurulu talebimizi tekrar dile getiriyoruz. Kentsel dönüşüm, evet gereklidir ve mecburidir'' şeklinde konuştu.

''DİLE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ''

Olası depreme karşı Güngören için acilen önlemler alınması gerektiğinden bahseden MHP'li Gökhan Arslan, ''Ülkemizin değişik yerlerinde deprem sürekli yüzünü göstermekte. Türkiye deprem kuşağında bir ülkedir. Hemen hemen her meclis toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi olarak bunu dile getirmekteyiz. Başkanlık panına daha önce sunduğumuz kentsel dönüşüm istişare kurulu talebimizi tekrar dile getiriyoruz. Kentsel dönüşüm, evet gereklidir ve mecburidir. Plan değişikliği yaparak yerinde dönüşümün, parsel birleşmesi sonucunda imar artışı, çekme mesafesi 3 mt’den 1,5 mt’ye düşürülmesiyle dönüşüm önü kısmen açılmıştır. Peki parası olmayan ve anlaşamayan vatandaşlarımız var. Bunları da ölüme terk edemeyiz. Bildiğiniz üzere depremden sonra 2 önemli olgu vardır. Birincisi göçük kurtarma ikincisi ise ikmal ve lojistik. En basit örneği bir kişinin ortalama olarak günlük 5 lt suya ve 1 öğün yemeğe ihtiyacı vardır. Bunun lojistik olarak sağlanması lazımdır. Bu sebeptendir ki deprem sonrası ana halterlin açık olması gerekmektedir. Ana halterde olan binalarımızı kentsel dönüşüme sokamıyorsak eğer, güçlendirme projeleri ile güçlendirmemiz gerekmektedir. Bunun için belediyemizin bu konuda fon bulmasını talep ediyoruz. Bu fon 15-20 yıl vadeli şeklinde olup vatandaşımızın belini bükmemelidir'' dedi.

HER İLÇE KENDİ DERDİNE DÜŞECEK

''Olası bir İstanbul depreminde tüm Marmara Bölgesinin etkilenmesi söz konusu'' diye konuşan Gökhan Arslan, ''Böyle bir durumda Marmara Bölgesi dışında büyükşehir belediyesi ile bir deprem anlaşması yapılması zaruridir. Bu belediye anlaşması sonucu deprem gerçekleştiği an anlaşılan belediye ivedi şekilde önce hava ve sonra karayoluyla ilçemize ulaşması lazımdır. Büyük bir afette 39 ilçe kendi derdine düşeceğinden dolayı bu anlaşmamanın yapılmasını talep ediyoruz'' ifadelerini kullandı.