Gölcük'te 40 milyon lira yatırımla 8 yeni okul inşa edilecek!

Gölcük'te 40 milyon lira yatırımla 8 yeni okul inşa edilecek!Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Gölcük'te bu yıl yaklaşık 40 milyon lira yatırımla 8 yeni okulu eğitime kazandırıyoruz. Böylece, 1999 depreminden sonra ilçedeki bütün okullarımızı yenilemiş olacağız" dedi.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Gölcük'te bu yıl yaklaşık 40 milyon lira yatırımla 8 yeni okulu eğitime kazandırıyoruz. Böylece, 1999 depreminden sonra ilçedeki bütün okullarımızı yenilemiş olacağız" dedi. 


AK Parti'nin en fazla önem verdiği alanların başında eğitimin geldiğini vurgulayan Işık, "Yapılan çalışmalarla Gölcük'te de tamamen tekli eğitime geçeceğiz. Amacımız çocuklarımızın daha modern okullarda eğitim alabilmeleridir" diye konuştu. 


Sabah


Haber Milliyet'te şu şekilde yer aldı;


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Gölcük’te tüm okullarımızı yeniliyoruz, bu yıl 40 milyon liralık yatırımla 8 yeni okulu hizmete alacağız" dedi.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Işık, taziye ziyaretinin ardından Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı ile birlikte yapımı devam eden Piyale Paşa İlkokulu inşaatını inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Işık, eğitim yatırımlarını hızla hayata geçirme hedefinde olduklarını belirtti.


Gölcük’teki yatırımlarla ilgili konuşan Bakan Işık, "2016 yılında Gölcük’e 8 yeni okul kazandırmayı hedefliyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine özel önem veriyoruz. Bilindiği gibi Ak Parti iktidarları genel bütçeden en fazla payı eğitime ayırıyor. Kocaelimizde de önemli eğitim yatırımları yapıyoruz. Gölcük ilçemizde bu yıl yaklaşık 40 milyon lira yatırımla 8 yeni okulu eğitime kazandırıyoruz. İlçemizde 1999 depreminden sonra bütün okullarımızı yenilemiş olacağız. Hükümet politikamız olarak ikili eğitim yapan hiçbir okulumuz kalmayacak. Gölcük’te de yaptığımız çalışmalarla tamamen tekli eğitime geçeceğiz. Amacımız çocuklarımızın daha modern okullarda eğitim alabilmeleridir" ifadelerini kullandı.


Milliyet 


Haber Star'da şu şekilde yer aldı;


BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık "Gölcük ilçemizde bu yıl yaklaşık 40 milyon lira yatırımla 8 yeni okulu eğitime kazandırıyoruz. 

Böylece, 1999 depreminden sonra ilçedeki bütün okullarımızı yenilemiş olacağız" dedi. Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde Piyale Paşa İlkokulu inşaatını inceleyen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Işık, eğitim yatırımlarını hızla hayata geçirme hedefinde olduklarını belirtti. 

Gölcük'teki yatırımlarla ilgili konuşan Bakan Işık "2016 yılında Gölcük'e 8 yeni okul kazandırmayı hedefliyoruz. Ak Parti iktidarları genel bütçeden en fazla payı eğitime ayırıyor. Kocaelimizde de önemli eğitim yatırımları yapıyoruz. İlçemizde deprem sonrası bütün okullanmızı yenilemiş olacağız. İkili eğitim yapan hiçbir okulumuz kalmayacak. Gölcük'te de yaptığımız çalışmalarla tamamen tekli eğitime geçeceğiz" dedi. 


Star