Göle Gençlik Merkezi'nin temeli atıldı!

Göle Gençlik Merkezi'nin temeli atıldı!

Göle'de Şehit Uzmançavuş Tayfur Hançer İlkokulu ve Göle Gençlik merkezinin de temeli atıldı. Törenlere, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay da katıldı.


Göle ilçesinde, Tahtakıran ve Çayırbaşı köyü içme suyu projesi ile Nilüfer Göle Sosyal Bilimler lisesi kız-erkek pansiyonu,  TOKİ  park, sentetik çim saha ve 500 kişi kapasiteli tribünün faaliyete geçmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Tören kapsamında ayrıca Göle Şehit Uzmançavuş Tayfur Hançer İlkokulu ve Göle Gençlik merkezinin de temeli atıldı.


Törenlere, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Göle Kaymakam Vekili Mehmet Balıkçılar, Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, Özel İdare Genel Sekreteri Hakkı Özgür, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Göle merkez Nilüfer Göle Sosyal Bilimler kız-erkek pansiyonu önünde ki toplu açılış töreni öncesi açılışı yapılacak olan kamu yatırımları yerinde görüldü. Vali Ahmet Deniz, Milletvekili Orhan Atalay ve katılımcılarla birlikte ilk olarak Tahtakıran ve Çayırbaşı köylerine giderek, köyler bu yıl ulaştırılan içme suyu şebeke hattı projesinin açılışını yaptılar. İki köyün şebeke suyu, İl Müftüsü Aytekin Yılmaz’ın dua etmesinin ardından kurban kesilerek hizmete açıldı.


Köyler de ki açılışların ardından hizmete açılan ve temeli atılan kamu yatırımları için Nilüfer Göle öğrenci pansiyonunda düzenlenen törene geçildi.


Burada ki toplu açılış ve temel atma töreninde konuşan Vali Ahmet Deniz, “Bugün gerçekten ilimiz açısından ve Göle ilçemiz açısından çok anlamlı bir gün. Hepimiz bu günün mutluğunu yaşamaktayız. Bugün iki köyümüze 30 kilometre uzaktan getirilen şebeke suyu vatandaşlarımıza ulaştı. Bugün ayrıca Nilüfer Göle Sosyal Bilimler Lisesi’nin kız ve erkek pansiyonu ile 500 kişi kapasiteli tribün ve TOKİ bölgesinde kurulan parkın açılışını yapıyoruz. Bugün yine Şehit Uzmançavuşumuz Tayfur Hançer’in adını verdiğimiz ilkokul binası ve Göle gençlik merkezimizin de temelini hep birlikte atıyoruz. Açılışını yapacağımız kamu yatırımlarının toplam bedeli yaklaşık olarak 8 milyon liradır. İlimizde devam eden yatırımların bedeli karayolları yatırımları da dahil olmak üzere yaklaşık 400 milyon liradır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, artık ülkemizin en ücra noktasına dahi hizmeti ulaştıracak güce ve kudrete sahiptir. Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’nin en önemli sınır kapılarından birisi olan Aktaş Gümrük kapısını hizmete açtık. İki gün önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne denizin altından 80 kilometre uzaklığa şebeke suyu götürdük. Dünyanın en büyük havalimanlarından bir tanesinin inşaatı 22 milyar avro kaynakla başladı. Türkiye artık hızlı bir şekilde değişiyor ve gelişiyor. Türkiye’de tüm bu olumlu gelişmeler yaşanırken, bizlere düşen ise, vatanımızı, bayrağımızı, birliğimizi ve beraberliğimizi devam ettirmek ve korumaktır. Biz, bu coğrafyada asırlardır; Türk’üyle, Kürt’üyle, Arap’ıyla, Çerkez’iyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle kardeşçe yaşamışız. Bu kardeşliği hiç kimse asla ve asla bozamaz. Açılışını yaptığımız ve temelini attığımız yatırımlarımızın hayırlı olmasını diliyor, bu yatırımların ilimize kazandırılmasında büyük emeği olan Milletvekilimiz Orhan Atalay başta olmak üzere, proje aşamasından, inşaatına kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Milletvekili Atalay ise yaptığı konuşmada, “Bugün Göle ilçemiz için gökyüzünde ki güneşin güzelliği gibi, güzel ve anlamlı bir gün. Bugün ilçemiz de çalışmaları tamamlanan birçok yatırımın açılışını yapıyoruz ve birçok yatırımın ise temelini hep birlikte atıyoruz. Bu güne geldiğimiz de Ardahan’ın tamamında okullaşmayla ilgili olarak hiçbir eksiğimiz kalmadı. Bizim yaptığımız en önemli hizmetlerin başında özellikle belirtiyorum ki, okullar ve yurtlar gelmektedir. Bu okullarda ve yurtlarda eğitim-öğretim gören çocuklarımız daha iyi şartlarda yetişecek ve ülkenin geleceğinde söz sahibi olacaklar. Bütün kötülüklerin kaynağı cehalettir. Cehaletle amansız bir mücadele vermeyen devletlerin, o cehaletin ortaya çıkardığı olumsuzluklarla baş etmesi imkansızdır. Bugün açılışını yaptığımız yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen ve burada bizimle birlikte olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Konuşmaların ardından Nilüfer Göle Sosyal Bilimler Lisesi’nin kız ve erkek pansiyonu, açılış kurdelesi kesilerek hizmete başladı. Vali Deniz ve katılımcılar açılışın ardından pansiyonu gezdi.Pansiyon açılışının ardından, Şehit Uzmançavuş Tayfur Hançerin adı verilen ilkokul binası ile Gençlik merkezinin temel atma törenine geçildi. İl Müftüsü Aytekin Yılmaz’ın dua etmesinin ardından Vali Deniz, Şehit Tayfur Hançerin babası Selahattin Hançer ve Milletvekili Atalay tarafından ilkokul binası ve Gençlik merkezinin inşaatına ilk beton dökülerek temeli atıldı. Açılış ve temel atma töreni kapsamında TOKİ bahçesinde yapılan parkın açılışı yapıldı. Vali Deniz ve beraberindekiler daha sonra ilçe merkezinde ki sentetik çim halı saha ve saha içerisinde kurulan 500 kişi kapasiteli tribünlerin açılışını yaptı. Açılışın ardından Vali Deniz, saha içerisinde penaltı vuruşu yaptı ve saha da oynanan ilk futbol karşılaşmasını izledi.


Hürriyet