Gördes'li yoksul aileye ev hediye edildi!

 Gördes'li yoksul aileye ev hediye edildi! Gördes'li yoksul aileye ev hediye edildi!

Gördes ilçesinde, kızı Gülümser Mıngır ile yaşayan anne Ayşe Mıngır, Ramazan Bayramı arifesinde Gördes Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kendileri için yaptırılan evlerine kavuştu
     Gördes Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın ilçede ihtiyaç sahibi dul, yetim, özürlü, yaşlı, kronik hastalığı olan ve barınma sorunu yaşayan kişilerin ev sahibi yapılması amacıyla yürüttüğü proje kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu'ndan Gördes ilçesine aktarılan 1 milyon lira kaynak sayesinde bugüne kadar 32 ihtiyaç sahibi ev sahibi oldu. 
     Projede son olarak ev sahibi olan 79 yaşındaki Ayşe Mıngır, birlikte yaşamını sürdürdüğü 52 yaşındaki kızı Gülümser Mıngır ile Ramazan Bayramı arifesinde taşındıkları yeni yuvalarında, çifte bayram yaşadı. 
     Gördes Kaymakamı Davut Gül, eşi Gülsüm Gül ile anne kız Mıngır'ı yeni evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı ve evlerinde 'güle güle' oturmalarını diledi. 
     Gül, ziyarette AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu'ndan sağlanan kaynakla bugüne kadar 32 ihtiyaç sahibi aile ve kişiyi sağlıklı barınma imkanına kavuşturduklarını belirtti. 
     Kızıyla birlikte yaşayan Ayşe Mıngır'ı da yaptığı başvuru üzerine kendilerine ait arsa üzerine 2 oda, 1 salon olarak inşa ettirdikleri 80 metrekarelik konutla ev sahibi yaptıklarını dile getiren Gül, şunları söyledi: 
     ''Bayram öncesinde bu evi kendilerine teslim edebildik, bu bizim için de çok önemliydi. Ayşe annemiz ve kızı, daha önce 'tarla damı' dediğimiz yerde yaşıyorlardı, yaşam şartları çok iyi değildi. Yaptırdığımız evi dayayıp döşeyerek kendilerine teslim ettik. Ayşe hanım, ev ile teslim edilen eşyalara 'çeyizim hiç olmadı, bunu çeyiz olarak kabul ediyorum' diyerek çok sevindiğini söyledi. Onlar da mutlu oldu, bizler de mutlu olduk.'' 
     
     -''Hayallerim gerçek oldu''- 
     
     Ayşe Mıngır da kendisine ait bir evinin olmasının bugüne kadar hayalden öte bir şey olmadığını, ancak şimdi hayallerinin gerçek olduğunu söyledi. 
     Gelin olduğunda bile bu kadar eşyasının olmadığını dile getiren Mıngır, ''Çeyizim hiç olmadı, hiç bu kadar sevinmemiştim. Kızımla birlikte çifte bayram sevinci yaşıyoruz'' dedi.
     Gece boyunca heyecandan uyku uyumadığını belirten Gülümser Mıngır ise yaklaşık 1 yıldır bekledikleri evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. 
     AA