Görele Devlet Hastanesi'nin ek binası hizmete açıldı!

Görele Devlet Hastanesi'nin ek binası hizmete açıldı! Görele Devlet Hastanesi'nin ek binası hizmete açıldı!

Giresun Görele Devlet Hastanesi Op. Dr. Ergun Özdemir, inşaat çalışmaları tamamlanan ek binada poliklinik hizmetinin başladığını açıkladı.

Giresun Görele Devlet Hastanesi Op. Dr. Ergun Özdemir, Görele Devlet Hastanesi ek binasının hizmete açıldığını kaydetti.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Hastane Başhekimi Op. Dr. Mehmet Gülmez, gazetecilere konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, inşaat çalışmaları tamamlanan ek binada poliklinik hizmetinin başladığını kaydetti.

Hastanenin 28 hekimle hizmete devam ettiğini söyleyen Gülmez, şu açıklamalarda bulundu: "854 metrekare alan üzerine yapılan ek binamız 6 kattan oluşuyor. Bodrum katta diyaliz ve görüntülenme merkezi yer alırken, zemin katta acil servis, 1 ve 2. katta poliklinik, 3 ve 4. katta 50 yataklı servis, 5. katta ameliyathane, yoğum bakım ünitesi ve doğum salonu bulunuyor. Yaklaşık maliyeti 14 milyon lira olan ek bina, 50 yataklı kapasitesi ile bölge hastanesi olma yolunda ilerliyor."

Mevcut hastane binasının dış cephe bakım onarımının bittiğini kaydeden Gülmez, "63 yataklı servis, 12 yataklı palyatif ünitesi bulunan mevcut hastanemizin dış cephe bakım ve onarımı da tamamlandı. İçerisinde idari birimler, eczane, depo ve yemekhanesi bulunan mevcut hastanemizin en yakın zamanda yatırım programına alınıp, yenilenmesi planlanmaktadır." açıklamasında bulundu.