11 / 08 / 2022

Gram altın 950 TL'ye dayandı! Altın fiyatları artacak mı? Analistlerden bomba tahmin!

Gram altın 950 TL'ye dayandı! Altın fiyatları artacak mı? Analistlerden bomba tahmin!

Uluslararası piyasalarda ons altın  yukarı yönlü hareket ederken, gram altın 950 TL bandına yaklaştı. Peki altın fiyatlarını neler bekliyor? Altın fiyatları yükselecek mi? Gram altın artacak mı? İşte altını olanların ve yatırımcıların merak ettiği o soruların yanıtları...IKON Menkul tarafından altın fiyatlarına ilişkin dikkat çeken bir son dakika açıklaması geldi.  Dün ABD 10 senelik tahvil faizinde yaşanan gevşemenin dolar endeksini aşağı çektiğine dikkat çekilen açıklamada, bu durumun sarı metalin yükselişini etkilediği belirtildi. 

"Sarı metal dün yaptığı atak ile birlikte 1850 dolar direncine temas etti ve aynı zamanda da 1670’den gelen uptrend çizgisini teyit etti" ifadelerine yer verilen açıklamada, 200 günlüğün üzerindeki seyretmesinin altın için pozitif olduğuna dikkat çekildi. 

Gram altın 950 TL ye dayandı! Altın fiyatları artacak mı? Analistlerden bomba tahmin! 

1850 üzerinde de tutunma sağlayabilirse pozitif görüntünün daha kolay ilerleyebileceğine işaret edilen açıklamada, "1836’ya denk gelen 200 günlüğün üzerinde tutunamaması halinde ise kısa vadeli negatif görüntü kendini tekrar hissettirecektir" denildi. 

Gram altın 950 TL ye dayandı! Altın fiyatları artacak mı? Analistlerden bomba tahmin!

ALTINDA BOMBA TAHMİN

Milliyet'in aktardığına göre; Avustralya Merkezli ANZ Bank ekonomistleri de altın fiyatlarıyla ilgili yeni tahminlerini duyurdu. Analistler şu anda 1820 dolar seviyelerinde olan ons altının bu seviyeler çevresinde istikrar kazanacağını öngörüyor. 

Banka analistlerinin hazırladığı bilgi notu kapsamında, “Agresif parasal sıkılaştırma, artan getiriler ve daha güçlü bir dolar, altın fiyatı için kilit unsurlar” değerlendirilmesi yapıldı. Analistler altına ilişkin “Sürekli enflasyon, artan jeopolitik riskler ve küresel ekonomik büyümeye ilişkin endişeler, sarı metali bir şekilde korur” açıklamasında bulundu. 

Altın alacaklara altın gibi tavsiye! Bu bilgiyi cebe atmadan evden çıkmayın

20 Mayıs 2022 gümüş fiyatları sınırları zorluyor! Gümüş 12 lira barajına yaklaştı!

Altının zirveye çıkacağı tarih açıklandı! Altın almak veya satmak için uygun zaman mı?Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.