03 / 12 / 2023

Gül konakları'nda fiyatlar, 130 bin YTL'den başlıyor vade ne olursa olsun faiz işlemiyor

Gül konakları'nda fiyatlar, 130 bin YTL'den başlıyor vade ne olursa olsun faiz işlemiyor

Samandıra'da yapımına başlanan Gül Konakları'nı 130 bin YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunan STK Grup, yüzde 25'i peşin, geri kalanına vade farksız 72 ay taksit uygulayınca, 7 ayda 76 dairenin yüzde 85'ini sattı.Fiyatların 275 bin YTL'ye kadar ulaştığı projede teslimatlar, Nisan 2008'den itibaren başlıyor. Yatay mimari anlayışının benimsendiği Gül Konakları'nda, sakinlerin yoğun site kalabalığından uzaklaştırılması hedefleniyor.

STK Grup'un Samandıra, Ortadağ'da yapımına başladığı ilk projesi Gül Konakları, yatay mimari anlayışıyla sakinlerine, yoğun bir site kalabalığından uzak, sıcak bir atmosfer yaratmaya çalışıyor. İlk projelerinin, bundan sonrakilere referans olacağını düşünen grup, yüzde 25 peşin, 72 ay vade farksız taksitten oluşan satış politikasıyla yoğun ilgiyle karşılaştı. 'Kira öder gibi' sloganıyla tüketiciyi cezbeden projede fiyatlar, 130 bin YTL'den başlıyor ve 275 bin YTL'ye kadar çıkıyor. STK Grup Genel Müdürü Ahmet İnce Nisan 2008'de teslim edilecek olan Gül Konakları'nı konuştuk.

Gül Konakları projesini genel özellikleriyle analatır mısınız?

Gül Konakları projesi, yüzde 70'i yeşil alan olmak üzere, toplam 7 bin 300 meterkare arazi üzerine kuruluyor. A ve B tipi olmak üzere, 11 blok ve 76 daireden oluşuyor. A tipi bloğumuz 5 katlı, B tipi bloklarımız ise 4 katlı olarak projelendirildi.

Projenin, diğerlerinden ayrılan en önemli özellikleri nelerdir?

Samandıra Ortadağ'a yeni bir çehre kazandıracağına inandığımız Gül Konakları'nın yoğun bir site kalabalığından uzak, sıcak bir atmosfere sahip olması ve özellikle az katlı olarak projelendirilmesi en önemli özellikleri arasında. Bu özellikleri projeye yoğun bir ilgi sağladı. TEM ve E5 bağlantı yolu üzerinde olması da, ulaşım sorununu ortadan kaldırdığı için tercih nedenlerinden biri olarak gösteriliyor.

Konutların özellikleri nelerdir?

Gül Konakları, STK Grup'un ilk projesidir. Bu nedenle gelecekteki projelere referans niteliği taşımakta. Vizyonumuz olarak değerlendirebileceğimiz Gül Konakları'nda, konutlarımız anahtar teslimdir. Doğalgaz kombiye uygun, klima altyapıları hazır şekilde teslim edilecektir. Market, 24 saat güvenlik, tamirat ve bakım gibi konularda görevli personelimiz bulunacak.

Projeye ne zaman başladınız? Şu anda ne aşamada ve ne zaman teslim etmeyi planlıyorsunuz?

15 Ocak 2007'de çalışmalarına başladığımız Gül Konakları'nda, kaba inşaatın yüzde 80'i tamamlandı. Önümüzdeki ay tüm blokların kaba inşaatını bitirmeyi hedefliyoruz. Nisan 2008'de daireleri sahiplerine teslim edeceğiz. Aradaki zamanda da, ince işçilik ve peyzaj mimarisi çalışmaları sürecek.

Projede kaç tip konut var?

Projemizde 75 metrekare 2 oda 1 salon, 106 metrekare 3 oda 1 salon, 138 metrekare 4 oda 1 salon çatı dubleks ve 150 metrekare 4 oda 1 salon bahçe dubleks (bu dairenin kendine ait 45 metrekare bahçesi vardır) ve 192 metrekare 5 oda 1 salon çatı dubleks konutlar var. Toplam beş farklı tipte daire seçeneği sunuyoruz.

Ya fiyat aralığı?

Dairelerimizin fiyatları 130 bin YTL'den başlıyor ve 275 bin YTL'ye kadar çıkıyor.

Konutların ne kadarı satıldı?

Satışlarına proje üzerinden başladığımız Gül Konakları'nda, dairelerin yüzde 85'i satıldı. STK Grup olarak uyguladığımız, yüzde 25 peşin, 72 ay vade farksız taksit sistemli satış politikası, ilginin son derece yoğun olmasını sağlıyor. Aynı politikayı, Yenidoğan'da devam eden toplamda 420 dairelik projemizde de uyguluyoruz. 'Kira öder gibi' sloganıyla, herkesin kolaylıkla ev sahibi olma hayalini gerçekleştiriyoruz. Bu konuda vade ne olursa olsun, herhangi bir faiz uygulamıyoruz. Cazip ödeme imkanı sunduğumuz için ilgi yüksek oluyor.

Sosyal alanlarda neler var?

Projemizde ortak kullanım alanı olarak yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş parkuru bulunuyor. Peyzaj mimarisinde yapay şelaleler, ahşap kamelyalar, otopark, kameralı güvenlik sistemi de var.

Projenin hedef kitlesi kim?

Uyguladığımız satış sistemi ve kişiye özel ödeme planıyla, her kesime hitap ediyoruz. Özellikle yatırım amaçlı alıcıların ilgisiyle karşılaşıyoruz. Almış oldukları konutların kira getirisiyle taksitleri ödeyerek, yeni bir eve sahip olma düşüncesi taşıyorlar.

Üç şirket konut için güçlerini birleştirdi

STK Grup hakkında da bilgi verir misiniz?

Uzun zamandır inşaat sektöründe, farklı alanlarda hizmet veren üç firmanın güç birliğinden doğan STK Grup, yeni bir kuruluş. Ortaklardan Seyyidoğlu, 1989 yılından bu yana inşaat malzemeleri ithalat-ihracat, toptan ve perakende satışını yapan, aynı zamanda dekorasyon ve uygulama birimi bulunan köklü bir firma. Diğer ortak Temkin İnşaat, yirmi yılı aşkın bir süredir yap-sat sistemiyle inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Köroğlu ise harita, planlama, proje ve müşavirlik hizmetleri veriyor. STK Grup olarak sektörde, markalaşmayı hedefliyoruz. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor.

Ev sahibi olmak Türkler için önemli bir kavram

Konut sektörü oldukça hareketli. Sektörün geleceğine ilişkin beklentiniz?

Türk toplumunda ev sahibi olmak, önemli bir kavram. Genel olarak değerlendirirsek, sektörde ciddi bir hareketlilik söz konusu. Sürekli yeni projelerin üretilmesi, bunun bir göstergesi. Cazip banka kredileri, mortgage ve alternatif satış sistemleri de, ev sahibi olmak isteyenlere, kolaylık sağlıyor. 2007 yılını geçmiş yıllara oranla daha hareketlilik olarak gözlemliyorum ve bu hareketliliğin gelecek yıllarda da artarak devam edecek.

(Hürriyet)

 

Geri Dön