15 / 08 / 2022

2. Marka Şehirler Zirvesi

2. Marka Şehirler Zirvesi

2. Marka Şehirler Zirvesi, inşaat yatırımcıları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve belediye başkanlarının katılımıyla Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlendi.

2. Marka Şehirler Zirvesi 11 Mayıs'ta!

Geri sayımın başladığı 2. Marka Şehirler Zirvesi, Sait Halim Paşa Yalısı’nda 11 Mayıs 2017 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Otobüs bileti fiyatları zamlandı! Bayram öncesi seferler doldu! Metro, Pamukkale, Kamil Koç 2 Temmuz 2022 fiyat listesi

Kurban Bayramı'nı memleketinde ya da tatil mekanlarında geçirmek isteyenler şimdiden Otogarlarda yoğunluk oluşturmaya başladı. Ek seferler eklendi! Peki, şehirler arası otobüs bileti fiyatları ne kadar? İşte Metro, Pamukkale, Kamil Koç 2 Temmuz 2022 fiyat listesi...

iPhone almak isteyenlere müjde! iPhone 12 A101'de satışta! 2 Temmuz 2022 fiyat listesi...

A101, son dönemde satışa sunduğu uygun fiyatlı iPhone'lar ile ön plana çıkıyor. Apple marka telefonlar ile birçok kişinin dikkatini çeken A101, stokları tükenen iPhone 12'ye inanılmaz bir indirim uyguladı! Peki, A101'de iPhone 12 fiyatları ne kadar? İşte 2 Temmuz 2022 fiyat listesi...

Ordu'da inşaatı bitmeyen otogarın maliyeti 2 kat arttı!

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki yönetimin temelini attığı ve 2 yılda tamamlanması planlanan 25 milyon TL'lik şehirler arası otobüs terminali, zamanında bitmeyince maliyeti de 2 katına ulaştı. Başkan Hilmi Güler, belediye meclisinden 3'üncü kez borçlanma yetkisi istedi.

Amasya Çevre Yolu şehirler arası geçiş mesafesini 2 kilometre kısaltıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Amasya Çevre Yolu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada "Uzunluğu 11,3 kilometre olan Amasya Çevre Yolu aynı zamanda şehirlerarası geçiş mesafesini 2 kilometre kısaltıyor" dedi.

İnsan merkezli kentsel dönüşümle marka şehirler inşa edilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "İnsan merkezli bir kentsel dönüşümle; afetlere hazır, kimlikli, kişilikli, engelli dostu marka şehirleri inşa etmek istiyoruz." diye konuştu...

Louis Vuitton, Tiffany’i 16.2 milyar dolara satın aldı!

Fransız Louis Vuitton (LVMH), ünlü marka Amerikalı Tiffany’i 16.2 milyar dolara satın aldı. Anlaşma kapsamında hisse başına nakit 135 dolar ödenecek.

Marka şehirler için 2023'de atılacak adımlar belirlendi!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yozgat'ta 'İl Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Çevre ve şehircilik konuları ile ilgili toplantı sonrasında açıklama yapan Fuat Oktay, toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilgi alanı içindeki bütün sorunların detaylı bir şekilde ele alındığını söyledi...

Dünya şehirleriyle yarışan marka şehirler yapmak istiyoruz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "31 Mart’ın sonrasında ekonomimizi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokacak çalışmayı göstermek zorundayız. Çevreyi koruyan, değer katan, kültür üreten, dünya şehirleriyle yarışan marka şehirler yapmak istiyoruz." dedi.

100 marka 2 bin 273 şube açacak!

Yatırımcılar için güvenli liman olarak görülen franchise sektörü, büyümeye devam ediyor. Sektörde faaliyet gösteren 100 marka, 2019'un sonuna kadar toplam 2 bin 273 franchise şube açmaya hazırlanıyor.

Konutta yeni hedef 2 bin TL taksitli konutlar!

İNDER'in Yaşanası Pilot Şehirler Projesi'nin hedefi aylık 2 bin TL taksitli konutlar. 

Dönüşüm marka şehirler yaratacak!

Sabah Gazetesi'nin düzenlediği kurultaya Ado Grup Satış Grup Başkanı Serpil Ocak Onan katılım gösterdi. Onan, ''dönüşüm marka şehirler yaratacak'' dedi.  

Nuvo Dragos 2. Etap lansmanı 11 Ekim'de!

Özderici GYO güvencesiyle inşa edilen, İstanbul Maltepe bölgesinin en önemli marka projelerinden Nuvo Dragos’un 2. Etabı satışa hazır durumda.

Türkiye’nin 18 markasının 2'si inşaat!

Superbrands Türkiye, geçen hafta, 2016 yılının süpermarkalarını açıkladı. 18 marka Türkiye’nin süpermarkası olmaya hak kazandı. 18 markanın 2'si inşaat markası.

2. Marka Şehirler Zirvesi Haberi

2. Marka Şehirler Zirvesi

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Anadolu'daki her şehrin İstanbul'la yarışabilir bir duruma getirilmesi gerektiğini belirterek, "Bu şekilde tüm nüfusun refah içinde yaşamasını sağlayabiliriz." dedi.


2. Marka Şehirler Zirvesi'nde konuşan Durbakayım, İstanbul gibi marka bir şehirde çalışmanın avantajlarını kullandıklarını ve Anadolu'da bir takım etkinliklerle bunu yaydıklarını kaydederek, "Anadolu'daki her şehir İstanbul'la yarışabilir bir duruma getirilmeli. Bu şekilde tüm nüfusun refah içinde yaşamasını sağlayabiliriz." diye konuştu.


Durbakayım, geçmişte şehir planları yapılırken yabancılardan destek istendiğini anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Bir dönem Henri Prost çağrılıyor ve ondan İstanbul'un planlanması isteniyor. O da 'Altın Boynuz' Haliç'e, Boğaz'a ve sahillerin en güzel yerlerine sanayi yapılmasını öngörüyor ve buralara sanayi yapılıyor. Dünyanın her yerinde su ile yapılan ulaşım en ucuz olduğu için buralara sanayi gelmiş...