2010 İstanbul Avrupa Kültür Başken

2010 İstanbul Avrupa Kültür Başken

Bakan Günay, Frankfurt Kitap Fuarı ve 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti projesini anlattı.

İstanbul, Avrupa'nın en hızlı büyüyen mega şehir olacak!

Blueground Kurucu Ortağı Korkmaz,  2030'a kadar İstanbul'un Avrupa'nın en hızlı büyüyen mega şehri olacağını belirtti...

Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde Tema İstanbul’a altı ödül!

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük gayrimenkul projesi Tema İstanbul, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde altı ödüle adını yazdırdı. İlk etabında yaşamın başladığı Tema İstanbul ile bugüne dek inşaat sektöründe birçok ilke imza atıldı...

Avrupa Gayrimenkul Ödülleri'nden Tema İstanbul'a 6 ödül!

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük gayrimenkul projesi olan Tema İstanbul, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nden 6 ödüle layık görüldü.

İstanbul Avrupa Yakası'ndaki 0 faizli 13 konut projesi!

Sektörü hareketlendiren 0 faizli konut kampanyaları konut alıcılarının yüzünü güldürüyor. Uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla ev sahibi olmak isteyenler için kampanyalar devam ediyor. İşte İstanbul Avrupa Yakası'ndaki 0 Faizli konut projeleri...

İstanbul Avrupa Yakası'ndaki 6 kentsel dönüşüm projesi!

İstanbul Avrupa Yakası'nda yer alan kentsel dönüşüm projeleri yükselen bölgelerde yer alıyor. Peki Avrupa Yakası'nda hangi projeler kentsel dönüşüm kapsamında yükseliyor?

İstanbul-Avrupa Hızlı Tren, Çorlu'dan geçecek!

Tekirdağ-Muratlı Çevre Yolu ve Kapaklı-Saray Çevre Yolu açılışı ile Tekirdağ-Hayrabolu Yolu temel atma törenlerine katılan Bakan Arslan İstanbul-Avrupa Hızlı Tren Projesi'nin Tekirdağ'dan, Çerkezköy'den, Çorlu'dan geçeceğini söyledi.

Sümer Gayrimenkul Değerleme Ve Danışmanlık Anonim Şirketi İstanbul Avrupa Yakası Şubesi açıldı!

Sümer Gayrimenkul Değerleme Ve Danışmanlık Anonim Şirketi İstanbul Avrupa Yakası Şubesi 450 bin TL sermaye ile bugün açıldı.

İstanbul Avrupa Yakası ucuz satılık daireler 2017!

İstanbul Avrupa Yakası'nda ucuz daire arayanlar için "İstanbul Avrupa Yakası ucuz satılık daireler 2017" başlıklı haberimizde konut projelerini inceledik. Avrupa Yakası'nda daire fiyatları 287 bin TL'den başlangıç gösteriyor...

Mall of İstanbul, Avrupa'nın En İyi Alışveriş Merkezi seçildi!

Türkiye'nin en büyük alışveriş yaşam ve eğlence merkezi Mall of İstanbul, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC) tarafından, 'Ekstra Büyük Alışveriş Merkezi' kategorisinde "Avrupa'nın En İyi Alışveriş Merkezi" seçildi.

İstanbul, Avrupa'nın 4 mega şehri arasına girdi!

İstanbul, gayrimenkul hizmetlerinde ve yatırım yönetiminde global danışmanlık hizmetleri sunan JLL'nin hazırladığı "Dünya Sahnesinde İstanbul" başlıklı rapora göre, Avrupa'nın 4 mega şehri arasına girdi.

İstanbul Avrupa Yakası'nda elektrik kesintisi! 19 Şubat 2016!

İstanbul Avrupa yakasındaki bazı ilçelerde, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 19 Şubat'ta elektrik kesintisi yapılacak. BEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, kesinti uygulanacak bölgeler ve saatleri şunlar...

İstanbul perakendede Avrupa dördüncüsü!

İstanbul, Avrupa’da en fazla perakende harcaması yapan şehirler sıralamasında 4’üncü sırada yer alıyor. İstanbul’da yıllık harcama 68 milyar dolar. Madrid 42 milyar dolarla İstanbul’dan sonra geliyor.

İstanbul Avrupa Yakası elektrik kesintisi 20 Eylül 2015!

İstanbul Avrupa yakasında 20 Eylül Pazar günü Küçükçekmece, Şişli, Bağcılar, Bayrampaşa, Beylikdüzü, Silivri, Bahçelievler, Eyüp, Güngören, Sultangazi, Gaziosmanpaşa ve Arnavutköy'ün bazı bölgelerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

2010 İstanbul Avrupa Kültür Başken

2010 İstanbul Avrupa Kültür Başken 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başken

Ertuğrul Günay 1974 yılında CHP Ordu İl Başkanlığı'na seçildiği günden bu yana aktif siyasetin içinde. 1977'de dönemin en genç milletvekili olarak Meclis'e giren Günay, 2007 genel seçimleri öncesi sürpriz bir kararla Adalet ve Kalkınma Partisi'ne geçerek İstanbul milletvekili seçildi. 60. Hükümette de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kültür ve Turizm Bakanı olarak atandı.

Referans'tan Müge Akgün, Günay'la konuştu:
 
Ertuğrul Günay bir yıldır görevini başarıyla sürdürüyor. Eminim ki, bir kamuoyu araştırması yapılsa hükümetin en güven veren bakanlarından biri seçilir. Frankfurt Kitap Fuarı ve 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti projesindeki gelişmeleri konuşmak üzere yoğun temposu arasında Yıldız Sarayı'nda buluştuğumuzda içtenliği, heyecanı, dürüstlüğü, konulara vakıf olması ve dakikliği etkileyiciydi.
 
Türkiye onur konuğu olduğu 60. Frankfurt Kitap Fuarı'na heyecanla hazırlandı. Açılışı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve...