2017 gayrimenkul sektörü

2017 gayrimenkul sektörü

Gayrimenkul projelerindeki teşvik kampanyaları konut alıcısını harekete geçirerek sektörü canlandırdı. Peki gayrimenkul üreticilerinin hangi projeleri ön plana çıktı? İşte yanıtı...

Bu yıl gayrimenkul satışlarında rekor kırılacak!

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, TÜİK tarafından açıklanan mart ayı konut satış istatistiği verilerini yorumları.

Ali Ağaoğlu: Teşvikler gayrimenkul sektörünü olumlu etkiledi!

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu: "Getirilen teşviklerin, vatandaşlık hakkı gibi düzenlemelerin gayrimenkul sektörüne ve ekonomimize çok olumlu katkısı oldu ve olacak'' dedi.

Gayrimenkul arzı son 2 yılda 3 kat arttı!

Türkiye Veri İşleme Merkezi TUVIMER'in araştırmasına göre İstanbul’un potansiyel rezerv alanlarındaki gayrimenkul arzı son 2 yılda 3 kat arttı. Ticari hacim 3,56 milyar dolara ulaştı.

Gayrimenkul sektörü altın dönemini yaşayacak!

Rich World Gayrimenkul A.Ş., müteahhitlerle vatandaşları aynı masada bir araya getiriyor. Rich World Gayrimenkul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz İloğlu, “Kentsel dönüşümün hız kazanmasıyla birlikte gayrimenkul sektörü, 2017’de altın dönemini yaşayacak'' dedi.

Konutta KDV indirimi fiyatlara yansıyacak!

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kabadayı ile Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Demir Konutta yapılan vergi düzenlemesi hakkında görüşlerini paylaştı.

Alternatif gayrimenkul yatırımlarına geçmeliyiz!

PwC Türkiye Gayrimenkul Sektörü Lideri Ersun Bayraktaroğlu’nun moderatörlüğününde yuvarlak masa toplantısı gerçekleşti. 2017’nin olası gündem maddelerini belirlendi. Kentleşme konuşuldu.

2017 gayrimenkul sektörüne iyi gelecek!

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan, "2017'nin gayrimenkul sektörü açısından iyi geçeceğini, konut talebinin yüksek olacağını düşünüyoruz." dedi.

Emlak danışmanlarının gözünden 2017!

Yeni Birlik gazetesi yazarı Yıldıray Gökkaya bugünkü yazısında gayrimenkul sektörünün önemli aktörlerinden olan emlak danışmanlarının 2017 değerlendirmelerini kaleme aldı. İşte Gökkaya'nın o yazısı...

Gayrimenkul sektörü zor bir sınav verdi!

Gayrimenkul sektörü, 15 Temmuz darbe girişimi, terör olayları, ekonomideki dalgalanma sebebiyle 2016 yılında zor bir sınav verdi. Tüm bu durumlara rağmen, en güvenli ve yatırımın en fazla olduğu sektörler arasında ilk sırada yer aldı.

Konut satışında rekor beklentisi!

ABD'nin gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker'in Türkiye Ülke Direktörü Taş, konut satışında 2016'nın rekorla kapanacağını belirterek, "2017 yılı da 2016 yılına göre çok daha iyi geçecek." dedi.

2017'de gayrimenkul talebi hızla satışa dönüşecek!

DÜNYANIN 2016 yılında zor bir dönemden geçtiğini belirten Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, 2017 yılının ikinci çeyreğinden itibaren gayrimenkulde talebin hızla satışa döneceğini söyledi.

2016’da gayrimenkul sektörü zor bir yıl geçirdi!

Gayrimenkul sektörünün 2016 yılı performansını değerlendiren EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, sektöre yönelik 2017 yılı öngörülerini açıkladı.

Gayrimenkul sektörü koronavirüsten nasıl etkilendi?

Koronavirüs salgınıyla birlikte konutta doğaya dönüşler hızlandı. Arsa yatırımları arttı. Peki gayrimenkul sektörü Kovid-19'dan nasıl etkilendi? İşte detaylar...

Gayrimenkul sektörü için yeni başlangıç: İmar affı!

GABORAS CEO'su Kurtuluş Altun ve Eva Değerleme Genel Müdür Cansel Şirin Yazıcı, gayrimenkul sektörü ve konut satışlarıyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Gayrimenkul sektörü en hızlı günlerini yaşıyor!

Koronavirüs salgını sürecinden sonra gayrimenkul sektörü en hızlı dönemlerinden birini yaşamaya başladı. Kamu bankalarının 1 Haziran 2020’de hayata geçirdiği kredi paketi sonrasında konut kredi kullanımlarında rekor artış yaşandı.

Gayrimenkul sektörü pandemi sürecini ilk atlatan sektör oldu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecini ilk atlatan sektörü gayrimenkul oldu. Bankaların uyguladığı tarihi kampanyalar, ertelenen alımları harekete geçirirken, yeni yatırımların da devreye girmenin önünü açtı.

Gayrimenkul sektörü 2019'u nasıl kapattı?

‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2019-4. Çeyrek Raporu’nu yayınladı. Rapora göre 2019 yılının son çeyreği en yüksek konut satışının gerçekleştiği dönem oldu...

Gayrimenkul sektörü 2020’ye rekorla başladı!

Geçtiğimiz yılı 1 milyon 349 bin konut satışıyla kapatan gayrimenkul sektörü 2020 yılına rekorla başladı. Türkiye'de konut satışları ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55.8 yükselerek 113 bin 615 olarak açıklandı.

Gayrimenkul sektörü 2020'den umutlu!

Zorlu bir dönemi geride bırakan gayrimenkul sektörü 2020 yılına umutla giriyor. İşte sektör temsilcilerinin 2020 görüşleri...

Gayrimenkul sektörü 2020'ye umutlu giriyor!

Gayrimenkul sektörü, durgun geçen 1.5 yılın ardından faiz indirimi hamlesiyle yeniden yükselişe geçiyor. Sektör, 2020’de 50 bini yabancıya olmak üzere 1.2 milyon satış hedefliyor

Gayrimenkul sektörü 2020 ve sonrasında çok daha iyi olacak!

Merkez Ankara projesinin tanıtım toplantısında konuşan Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürü Hakan Gedikli, "Gayrimenkul sektörü 2020 ve sonrasında çok daha iyi olacak" dedi.

Gayrimenkul sektörü kredi faizlerinin düşürülmesinden memnun!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine ilişkin duydukları memnuniyeti dile getirdi.

2019'un ilk çeyreğinde gayrimenkul sektörü yüzde 2.7 büyüdü!

Yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıklandı. İMSAD Mayıs 2019 Sektör Raporu’nda, gayrimenkul sektörünün yüzde 2.7 büyüdüğü ifade edildi.

Türk gayrimenkul sektörü uluslararası yatırımcılar buluştu!

Dünyanın en büyük gayrimenkul organizasyonlarından biri olan MIPIM'de Türk gayrimenkul sektörü yine boy gösterdi. Yabancı yatırımcılar Türkiye'deki projelere yoğun ilgi gösterdi.

Gayrimenkul sektörü hapşırsa diğer sektörler hasta oluyor!

2018 yılında gözlerin gayrimenkul sektörü üzerinde olduğunu söyleyen Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, sektörün 200 alt sektörü etkilediğini belirterek, "Bizim sektör hapşırsa diğer sektörler hasta oluyor" dedi.

2017 gayrimenkul sektörü

2017 gayrimenkul sektörü 2017 gayrimenkul sektörü

Sıkıntılı günlerden geçen Türkiye ekonomisinin dinamolara ihtiyacı var. Gayrimenkul sektöründe art arda açıklanan teşvik ve kampanyalar, bu yıl iyi haberlerin müjdeleyicisi oldu. Yeni yasal düzenlemeler sektörün önde gelenlerini de hareketlendirdi.

Ekonominin Lokomotifi gayrimenkul sektöründe kredi vadelerinin 240 aya kadar uzaması, peşinatlarda yapılan esnek düzenleme ve faiz oranlarındaki yüzde sıfıra kadar düşüş, sektörde beklenen ivmeyi yarattı.

Sektörün ileri gelen gayrimenkul üreticilerinin devam eden ve önümüzdeki bir-iki yılda başlaması planlanan projelerini mercek altına alırken; yeni yasal düzenlemeler hakkındaki ve sektörün geleceğine dair risk ve fırsat değerlendirmelerini aldık.


SİNPAŞ GYO’NUN CİRO HEDEFİ 815 MİLYONSinpaş GYO 2017 yılında Ege Yakası, İncek Blue ve İncek Green, Aydos Country projelerinin teslimlerini gerçekleştirmeyi planlıyor. Yani bin 400’den fazla konut teslimi yapılacak. Queen Central Park, Ege Vadisi ve Bursa...